Mezi domácím duelem s Chrudimí a tím nadcházejícím v Třinci mají fotbalisté Příbrami pouze dva dny volno. Vzhledem ke vzdálenosti a začátku zápasů odcestují svěřenci Marka Nikla do Slezska už v pátek. „Je to trošku jiné. Samozřejmě se nebudeme bavit o nějakém tréninku. Musíme zregenerovat, malinko se připravit, dát se do pohody a do kupy. Kluci jsou přichystaní, kdyby se někdo necítil, tak jich máme připravených dost,“ uvedl příbramský trenér po středečním utkání s Chrudimí, které skončilo 0:0.

Příbram se ve středu utkala se třináctým týmem tabulky, nyní ji čeká ještě o příčku hůř postavený soupeř, který ale bude hrát podobným stylem jako naposledy východočeský celek. „V Třinci se bude hrát těžký fotbal. Hodně soubojů. Co jsem slyšel, tak hraje hodně jednoduše, pouze nakopávané balóny na jejich útočníky, tak uvidíme, co je pravda,“ nastínil Ondřej Novotný.

V krátkém sledu se tak Příbramští utkají s dalším týmem pod sebou. Případný tříbodový zisk ze Slezska by jim mohl zároveň zajistit už definitivní jistotu ve druhé lize pro příští ročník. Třinec se totiž v dubnu trápí. Sice vyhrál zkraje měsíce doma nad Táborskem, ale následně připsal čtyři remízy a před sestupovým pásmem má pouze dvoubodový náskok.

Bilance vzájemných zápasů obou týmů je vyrovnaná. Dvakrát se radovala Příbram, stejně tak i Třinec a jeden zápas skončil remízou. Při poslední konfrontaci si Slezané odvezli domů tři body, když u Litavky zvítězili tehdy překvapivě 1:0. Nyní nastává čas pro odvetu.