Příbram měla proti severočeskému soupeři dobrý vstup do utkání. Novotný otevřel skóre už v desáté minutě a o dalších dvanáct minut později přidal druhou branku. „Mohl jsem dát i hattrick, ale bohužel. Měli jsme proměnit víc šancí. Poločas mohl být klidně 4:0 a ne jenom dva,“ okomentoval objektivně autor obou branek favorita.

Zahazování šancí v podání Příbrami si stěžoval i trenér Karel Krejčí. „Zasloužené vítězství. Měli jsme ale o něm rozhodnout mnohem dřív, protože jsme měli pět, šest stoprocentních situací, kdy jsme chodili do rychlých protiútoků a měli jsme vedení navýšit,“ podotkl zkušený stratég. Toho po konci duelu těšila nejen výhra, ale i také čisto pro brankáře Martina Melichara, který na závěr přípravy odchytal kompletních devadesát minut.

Vojtěch Hora v dresu Příbrami
Přislib jak Hora. Potenciál v něm je, těší trenéra

Po změně stran už tempo ze strany Příbrami kvůli řadě střídání opadlo. „I tak jsme měli spoustu příležitostí, které jsme nedohráli,“ mrzelo Krejčího, jehož těšilo, že si hráči zahráli na přírodní trávě a nyní už vyhlíží start jarní části v Opavě. „Budeme mít týden na to, abychom vybrali správně hráče a nějak slušně odstartovali do jarních odvet,“ uzavřel kouč.

Ústí nad Labem – Příbram 0:2 (0:2)

Branky: 10. a 22. Novotný.

Ústí nad Labem: Němec – Hyčka, Březina, Spychka, Bouguetouta, Čičovský, Buneš, Richter, Mareš, Červenka, Černý.

Příbram: Melichar – Matoušek, Jahič, Fišl, Dudl, Švestka, Krch, Nečas, Hušbauer, Hora, Novotný.