Zatímco Příbram se už delší dobu vyhřívá na prvním místě, na kterém by ráda zůstala až do konce května, tak Prostějov se nachází ve středu tabulky na deváté pozici. Na lídra ztrácí devět bodů. Domácí si tento týden vyzkouší stejný režim, který musel absolvovat před ním jejich soupeř, tedy velmi krátkou dobu mezi dvěma zápasy. S rezervou Olomouce se totiž utkala teprve v pondělí a prohrála 0:2. V sobotu v 15 hodin se bude muset postavit proti Středočechům.

„Nechci Příbram podceňovat ani přeceňovat. Viděl jsem jí teď v televizi, víme, co od ní můžeme čekat a bude to zase jenom boj. Zvlášť na našem hřišti, které je teď složitější. Nám nezbývá nic jiného, než se tam postavit v jedenácti lidech a bojovat,“ hlásí trenér domácího celku Pavel Šustr. Jeho protějšek Dušan Uhrin mladší naživo Prostějov ještě neviděl a tak ho musel v týdnu nastudovat. „Abych pravdu řekl. Vůbec nevím, jaké má mužstvo. Vyhodnotím, kdo bude hrát a kdo ne,“ řekl na dotaz novinářů po vítězném duelu s Líšní 2:0.

Tomáš Wágner řídil výhru Příbrami
Cítím se dobře, asi trénink nepotřebuji. Snad si to kouč nepustí, smál se Wágner

Příbram půjde do duelu povzbuzená výhrou ve šlágru jara o první místo. Velkou roli sehrál Tomáš Wágner, který se postaral o obě branky a na dálku bojuje s vlašimským záložníkem Janem Suchanem o první místo. Kapitán vedoucího celku si pochvaloval už po porážce v Karviné výkon týmu, který naposledy přinesl už tři body. „Doufám, že v tom takhle budeme pokračovat, protože když tam takhle necháme všechno a přidáme k tomu kvalitu, tak budeme dělat body,“ prohlásil vůdce lídra soutěže. Tím by si tak upevnil prvenství v soutěži.

Body bude chtít ale pochopitelně i Prostějov. V nahuštěné tabulce mu sice patří deváté místo se ztrátou čtyř bodů na pátý Varnsdorf. Musí se ale koukat i pod sebe. Patnácté béčko Slavie je za ním o tři body. „V naší soutěži je to prostě o tom, aby si to ty týmy mezi sebou rozdaly, kdo je fotbalovější a lepší na jednotlivých postech,“ naráží kouč Šustr na vyrovnanost druhé nejvyšší soutěže.

Dušan Uhrin při zápase s Líšní
Obranu musím pochválit. Hrála zodpovědně a zachovala klidnou hlavu, těšilo kouče

Oba týmy se doposud utkaly třikrát s vyrovnanou bilancí 1-1-1. Pokaždé ale padly minimálně čtyři góly. Poslední souboj skončil 2:2. Příbram v něm dohnala manko dvou branek. Z penalty se prosadil Wágner. Na obou stranách přitom padla červená karta.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …