Příbramský trenér před výkopem v Opavě prozradil, že se bude muset na jaře obejít nejen bez Davida Surmaje, který má po sezoně, ale kvůli chronickým problémům i s Tomášem Wágnerem. Aktivitu hostů tak na sebe vzal kapitán Josef Hušbauer, který hodně zaměstnával domácí obranu a po dvaceti minutách hry udělal na hranici malého vápna zmatek. Ovšem skóre zůstalo beze změny.

Otevřít se ho povedlo Slezanům v závěru první půle, kdy centr z pravé strany poslal za Melichara Blecha. Ještě do přestávky měli domácí obrovský závar a kupu příležitostí, nicméně Příbram všechny přežila.

„Jsem zklamaný, protože průběh zápasu jsme neodehráli špatně. Měli jsme víc ze hry a byli jsme lepší než domácí. Potrestali nás po centrovaném míči, kdy jsme měli problém s vysokými útočníky. Upozorňoval jsem hráče před zápasem, že Opava hrozí z centrovaných míčů, což se potvrdilo. Po centru jsme inkasovali. Pak tam měli závar, který jsme se štěstím přežili,“ komentoval trenér Karel Krejčí.

Fotbalisté Podlesí přivítali v týmu novou posilu.
Podlesí získalo cenné zboží z okresního přeboru. Na jaro vyztužilo zálohu

Na startu druhého poločasu všem v Opavě zatrnulo, když gólman hostů zůstal ležet po střetu s domácím Ratajem. Ač se postavil na nohy, tak o čtvrt hodiny později stejně odstoupil kvůli následkům po nárazu. „V průběhu zimní přípravy měl s bokem problémy a léčil ho. Nevím, jestli si obnovil nějaké předchozí zranění. Uvidíme, co s ním bude v průběhu příštího týdne. Jestli ho dáme do kupy směrem k Líšni,“ řekl k situaci ohledně Melichara příbramský kouč.

Krejčí následně vsadil vše do útoku a střídající hráči přinesli oživení směrem dopředu. Dudla po kombinaci s Fallem střelou z úhlu prověřil domácího gólmana Číže. Senegalec ve službách Příbrami se pak sám ocitl ve slibné příležitosti, avšak hlavičkoval nad branku.

Hrdinou hostů se mohl stát v úplném závěru Babka, který šel vypomoci na roh. Hlavičkou ale trefil pouze tyč. Všechny body tak zůstaly ve Slezsku. „Náš výkon gradoval. Měli jsme víc ze hry, bohužel nám nebylo přáno. Spousta standardek. V závěru mohl náš gólman slavný, kdy trefil míč. Domácí to odbojovali a urvali si zápas pro sebe,“ uzavřel Krejčí.

Opava – Příbram 1:0 (1:0)

Branky: 37. Blecha. ŽK: 5:3. ČK: 0:1 (Maier – trenér brankářů). Rozhodčí: Zaoral – Podaný, Pospíšil. Diváci: 1 370.

Příbram: Melichar (60. Babka) – Matoušek, Fišl, Jahić, Dudl (81. Vokřínek) – Krch, Švestka – Nečas (73. Fall), Hušbauer, Hora (46. Nkwinga) – Novotný (73. Antwi).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...