„Z té trojice se jedná o nejtěžšího soupeře. Uděláme všechno pro to, abychom přesně postoupili, uhráli co nejlepší výsledek a předvedli dobrý fotbal,“ řekl k nadcházející konfrontaci Jan Vokřínek, jeden ze střelců, který Příbrami vystřelil bod v Táborsku. Kdyby hráči od Litavky vyhráli, mohli jít na Zlín a jejich šance by byla větší než proti Pardubicím. Východočeši totiž na rozdíl od zbývajících dvou soupeřů zvládli skupinu o umístění skvěle a na baráž se připravili čtyřmi brankami do sítě ostravského Baníku. Hráčská kvalita bude rozhodně na jejich straně.

„Je to barážové utkání, hraje se doma-venku. Pokud chceme postoupit do ligy, tak musíme porazit každého. ať už je to Brno, Zlín, nebo Pardubice, tak je to úplně jedno. Připravíme se na dvojzápas a můžeme překvapit,“ prohlásil asistent trenéra Roman Bednář bezprostřední po utkání v Táborsku.

Příbram už se zřejmě dostala z krize, která na ní přišla po Velikonocích přišla. V ní zaznamenala čtyři porážky v řadě, jež ji ve finále stály přímý postup. Nyní jde do baráže s bilancí tří výher a dvou remíz v řadě. „Jsou tady dobré věci, které bychom si měli do baráže vzít. Některé bránění ale musíme zlepšit. Týmový a herní výkon se mi v posledních pěti zápasech líbil. S Pardubicemi můžeme uspět jenom týmově,“ uvědomoval si Bednář.

Třetí tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY půjde do dvojutkání s Pardubicemi s téměř vyprázdněnou marodkou. Podle čtyřicetiletého asistenta trenéra by mohli být už k mání Stropek, Šimáček nebo dokonce zambijský Benson Sakala, který v obraně hodně citelně chybí a pro baráž s Východočechy by byl velkým oživením sestavy. „Kvalita týmu by mohla jít nahoru,“ pochvaloval si Bednář.

Pozvánka na baráž s Pardubicemi | Video: 1. FK Příbram

Příbram začne baráž doma. „Bude to těžký zápas. Pardubice jsou fotbalové. Doufám, že se s nimi nějak popereme a zkusíme baráž zvládnout,“ řekl záložník Adam Petrák. Na první pohled se zdá úvodní utkání před vlastními fanoušky jako menší handicap, ale například loni hrála Vlašim úvodní duel v Teplicích, kde si prvoligový celek zajistil příslušnost k nejvyšší soutěži.

Klubový šéf by Jaroslav Starka by si hodně přál, aby se klub zpět vrátil mezi elitu. Pak by totiž mohl splatit některé dluhy a sám nastínil, že závazky vůči hráčům a realizačnímu týmu by šly na řadu jako první, což je pro kádr motivací navíc. „Budeme se muset prát o každý metr. Budeme se s nimi vyrovnat jak fotbalově, tak důrazně,“ uvedl Petrák.