Trenér Valachovič postavil do základní jedenáctky osvědčené tváře jako Pilíka s Voltrem, příležitost ale dostali i mladíci Obdržal a Halinský. Svou obnovenou premiéru v příbramském dresu pak zažil i Martin Sus, který v letní přestávce přišel z Polska.

Na druhé straně Michal Bílek společně s asistentem Pavel Horváthem (bývalým trenérem Příbrami) vyslali do boje například nové posily Pachlopníka s Tvrdoněm, ale také Buchu nebo Chorého.

A právě dva posledně jmenovaní nasměrovali po čtvrthodině hry Viktorii k vítězství. Bucha vypálil zpoza šestnáctky, brankář Šiman jeho pokus pouze vyrazil a dobíhající Chorý ho uklidil do sítě. Tento moment byl pro Středočechy smolný hned dvakrát, protože Šiman se při zákroku zranil a musel ho nahradit Kočí.

V dalším průběhu prvního poločasu byly k vidění zajímavé akce na obou stranách. Na té příbramské měl největší možnost na srovnání Januška, ale neuspěl – ostatně jako žádný z jeho spoluhráčů v celém průběhu utkání.

Jediný tým, který počítal góly, tak byla Plzeň. Skóre se znovu měnilo až po přestávce, kdy oba trenéři postupně protočili sestavy. Janošek si našel míč uvnitř pokutového území a zblízka zvýšil na rozdíl dvou branek. Tečku za utkání pak udělal deset minut před koncem Čermák.

Šanci na reparát budou mít příbramští fotbalisté v dalším přípravném utkání, které odehrají v sobotu 3. července s Mladou Boleslaví.

FC Viktoria Plzeň  1. FK Příbram 3:0 (1:0). Branky: 15. Chorý, 47. Janošek, 80. Čermák. Rozhodčí: Rejžek – Mokrusch, Hrabovský.

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Tvrdoň – Havel, Pernica, Gabriel, Hybš – Bucha, Ndiaye, Alvir – Pachlopník, Chorý, Mihálik
2. poločas: Tvrdoň – Koželuh, Kaša, Hejda, Falta – Káčer, Janošek, Čermák – Kayamba, Beauguel, Mosquera

1. FK Příbram: Šiman (18. Kočí) – Vilotič, Pilík (46. Vávra), Obdržal (68. Petrák), Halinský (46. Kvída), Januška (56. Kolář), Mezera (56. Langhamer), Soldát (46. Hájek), Procházka, Voltr, Sus (63. Vokřínek).