Třinec aplikoval na Příbram stejnou taktiku jako Chrudim. Prakticky od začátku byl zalezlý před vlastním pokutovým územím a odolával atakům hostů. „Soupeř si stoupl na vápno a my jsme nevymysleli žádnou nahrávku skrz jeho obrannou linii. Snažili jsme se o pokusy z dálky, akorát nikomu z nás nesedly,“ popisoval Adam Petrák. Domácím následně stačila ojedinělá akce v závěru poločasu, aby se dostali do vedení.

Po přestávce byla situace ještě horší. Čermák si dal vlastní gól a Třinec navýšil vedení. „Dostali jsme dlouhý aut a dali jsme si vlastňák. Pro mě neakceptovatelné. Určitě si to rozebereme u videa. Budu hodně kritický,“ prohlásil trenér Příbrami Tomáš Zápotočný. Pilík sice ještě vrátil Příbram do hry, ale pouze na chvíli.

Hosté sice měli za stavu 1:2 jednu šanci, kdy mohli srovnat a ještě něco se zápasem udělat, avšak Vilotić svou šanci promarnil. Následně se opět prosadil Kania. Domácí střelec se trefil hned dvakrát a zkompletoval hattrick. Alarmující ovšem byl způsob. Všechny jeho zásahy spočívaly v tom, že hosté špatně bránili zadní tyč a následně byli potrestáni.

„Jsem zklamaný z výkonu některých hráčů. Naivní, hloupé góly, které dostaneme. Nemůžeme pomýšlet venku na lepší výsledek, když dostaneme venku čtyři góly. To je katastrofa,“ naříkal trenér Tomáš Zápotočný. Jeho svěřencům dělalo problémy s bráněním Kanii. Podle kouče však byl na vině celý tým a nikoliv pouze obrana. „Gólu vždy něco předchází. Byly tam odražené míče ve středu pole, nevyhraná hlavička. Rozhodně vždy bek musí prostor zavřít,“ komentoval Petrák.

Třinec - Příbram 4:1 (1:0)

Branky: 44., 65. a 76. Kania, 51. Čermák (vl.) - 61. Pilík. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Machálek - Matoušek, Mikeska. Diváci: 436.

Příbram: Smrkovský – Halinský (72. Vokřínek), Tregler, Fišl, Vilotić – Petrák, M. Čermák (72. Kvída), Pilík (C) – Hájek (58. Gembický), Procházka (58. Novotný), Vávra (58. Wágner).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...