Mělo se jednat o jednoznačnou záležitost, ve které byli Příbramští odsouzeni do role obětního beránka v rámci pardubických oslav ohledně udržení nejvyšší soutěže. Dvougólový polštář z úvodního čtvrtečního podobnému scénáři nasvědčoval. Svěřenci Karla Krejčího ale svedli s favoritem vyrovnanou partii. Melichara sice z bezprostřední blízkosti prověřil Hlavatý, ale jinak byl gólman hostů téměř bez práce. Na druhé straně ale většina slibně rozjetých šancí skončila u Wágnera či na útočné polovině.

„Začali jsme podobně jak v Příbrami. Snažili jsme se nějak držet výsledek, který by mohl být zajímavý a trošku zkusit domácí. Doufali jsme, že budeme 0:0 a pak ze standardky nebo z brejku zahrozíme, dáme na 1:0. Od nás tam jedna standardní situace a dva rychlé protiútoky byly. Spíš ale domácí měli ty šance,“ zhodnotil kapitán Tomáš Wágner.

Podobně jako v prvním utkání, tak i v odvetě začaly Pardubice pravidelněji hrozit až po změně stran. Gólman Melichar se ale obešel bez těžšího zákroku. Jediné vážnější zakončení Helešice na bližší tyč skončilo vedle, Janošek poslal lob nad bránu.

Wágnerovi s přibývajícími minutami chyběl větší chtíč porvat se o výsledek od spoluhráčů. „Trošku mě mrzí, že jsem tam neviděl touhu něco zkusit. Jdeme házet aut a vypadáme, jak kdyby se hrálo dvacáté kolo a stačil nám bod. Neviděl jsem tam srdce toho, abychom bojovali o ten zázrak. Jsme mladý tým a člověk se tam rozčiluje nejvíc,“ štvalo příbramského lídra.

Příbram předvedla v odvetě na pardubické půdě komplexnější výkon než v domácím prostředí, avšak jí chybělo pořádní zakončení, aby se mohla postarat o barážovou zápletku. Pardubice se směrem dozadu obešly bez větších problémů a celkem v klidu obhájily příslušnost mezi elitou. Na svěřence Karla Krejčího čeká i v příští sezoně účast ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

„Mančaftu bych určitě rád poděkoval. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, že jsme trošku domácí znervózněli. Když to zhodnotím z pohledu toho dvojzápasu, tak abychom mohli pomýšlet na postupové cíle, tak jsme je ztratily na začátku druhé půle, kdy jsme si nechali dát doma strašně laciný gól. Po zbytečném faulu druhý, což nás pak stálo postup,“ zhodnotil hlavní trenér Příbrami Karel Krejčí.

Příbramský lodivod následně uznal výkon Pardubic a podotkl, že Východočeši zaslouženě udrželi první ligu a sportovně jim pogratuloval. Dvojzápas jsme zvládli se ctí. Pardubice jsme svým způsobem prověřili. Měly výborné jaro, co se týče bodů. Je tam řad zajímavých hráčů, kterým fandím, protože jsem je vedl ve dvacítce i v jednadvacítce. Myslím si, že tenhle dvojzápas může naše kluky posunout dál, protože takový zápas si ve druhé lize nezahrají,“ uzavřel Krejčí.

Pardubice – Příbram 0:0

ŽK: 1:0. Rozhodčí: Zelinka – Váňa, Hurych. Diváci: 4 350. První zápas: 2:0. 

Pardubice: Markovič – Tischler, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Darmovzal (77. Jeřábek) – Sychra (65. Helešic), Janošek, Hlavatý (87. Šimek), Pikul (65. Vacek) – Černý (76. Krobot).

Příbram: Melichar – Jahić, Sakala, Fišl – Čejka (82. Stropek), Švestka (65. Langhamer), Dudl, Vokřínek (65. Petrák) - Zeronik (78. Mašek) – El Sheikh (65. Anih), Wágner.