Oproti předchozím utkáním musel příbramský realizační tým počítat s menším počtem hráčů a tentokrát musel odstoupit do varianty, že by na hřiště vběhly dvě různé jedenáctky. Čerstvá posila ze Sparty Ondřej Novotný si z utkání s Duklou odnesl svalové zranění. Štěpán Krameš skolily horečky.

Příbram porazila v přípravě pražskou Duklu 3:1 (hráno v Písku)
Povltavská zapomenuta. Příbram odčinila proti Dukle předchozí debakl

Proti Táborsku sehrála Příbram dva rozdílné poločasy. Začátek zápasu jí vyšel skvěle a už ve dvacáté minutě vedla 2:0. Soupeř ale dokázal ještě do přestávky snížit a zadělat na pozdější obrat v utkání. „V první půli nám vyšla sestava, kdy nám na hřišti docela fungovala. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Dali jsme dva góly. U další řady situací jsme mohli skóre navýšit Pak jsme ale dostali nešťastný gól, kdy tam míč prošel a Melichar nezareagoval. První půle ale z naší strany snesla měřítko,“ pochvaloval si trenér Karel Krejčí.

S nástupem druhé půle ale udělal osm změn a na hřišti a nově tvořený kádr začal mít na hřišti problémy. „Bylo vidět, že sestava úplně neladila. Trošku jsme s ní zamíchali a soupeř jí měl možná lepší, vytvářel si šance. Z našeho pohledu se mi moc nelíbila a Táborsko otočilo skóre,“ přiznal příbramský kouč. Domácí nejprve srovnali v 71. Svatkem a v závěru zápasu jim vystřelil výhru Kateřiňák.

Příbram má za sebou duely se druhým a třetím týmem druhé nejvyšší soutěže. Zatímco Duklu v Písku porazila 3:1, tak s Táborskem padla 2:3. „Dva zápasy se špičkou ligy nám ukázaly, že jdeme správou cestou a že tým je konkurenceschopný,“ těšilo Krejčího. Jeho svěřenci nyní zažijí volnější týden, neboť se v další přípravě představí až 3. února na půdě rezervy plzeňské Viktorie.

Táborsko – Příbram 3:2 (1:2)

Branky: 35. Sojka, 71. Svatek, 88. Kateřiňák – 7. Hošek, 20. Krch

Táborsko:
1. poločas: Kerl – Šplíchal, Skopec, Kopřiva, Schindler – Sojka, Kopáček – Kalousek, Matoušek, Dordić – Šašinka
2. poločas: Kerl – Varačka, Skopec, Koné, Plachý – Sunzu, Bláha – Zeman, Kateřiňák, Dordić – Svatek.

Příbram: Melichar (46. Bleha) - Hošek (46. Vokřínek), Coňk (46. Jelínek), Fišl (46. Matoušek), Šimoník (46. Antwi), Krch, Švestka (46. Dudl), Hašek (46. Nečas), Hušbauer, Androunikou (46. Anih), Fall.