Na kdyby se v životě ani ve sportu nehraje. Příbramští mohou žehrat, že Zeronik napálil z nadějné pozici tyč a následný odraz od gólmana šel nad břevno. Stejně tak dopadl centr Václava Dudla, který rovněž skončil na brankové konstrukci. Příležitosti k otevření skóre byly, jenomže domácí je neproměnili. Východočeské varováním ještě hráči od Litavky ještě přežili, napodruhé už ale inkasovali.

„Kvalita zakončení rozhodla. Když se hráči Pardubic dostanou do šance, tak jednu šanci ze dvou, tří promění. My si jich vypracujeme čtyři, pět a nedáme. Tohle je největší rozdíl první a druhou ligou. Nám chyběla kvalita,“ měl jasno asistent trenéra Roman Bednář, který sportovně uznal, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě.

Společně s realizačním týmem své svěřence o poločase za předvedenou hru chválil. Příbram se před Pardubicemi neposadila na zadek, naopak je pořádně zatlačila a Východočeši měli v úvodu velké problémy. Kouč Radoslav Kováč hledal příčinu i ve špatném terénu. Hosté se ale otřepali a ve 49. minutě zasadili de facto rozhodující úder.

„Bohužel gól přišel moc brzy, v páté minutě, to by se v tom nemělo dít. Určitě v tom hrají roli zkušenosti. Fakt bychom mohli odehrát některé situace jednodušeji a zároveň některé víc fotbalově. Tým je ale mladý a tohle je pro něj dobrá zkušenost,“ mínil Bednář.

Čtyřicetiletý příbramský asistent trenéra přiznal, že jeho svěřenci aktuálně hrají na hranici svých možností, možná i lehce za ní. „Máme mladý tým a na čem pracovat. Prohospodařili jsme pár měsíců, kdy tady situace nebyla ideální. Nějakým způsobem jsme se dostali zpátky a zaslouženě jsme šli do baráže. Tady ale rozhoduje kvalita a ta byla na straně Pardubic,“ uznal s nadhledem bývalý hráč skotských Hearts či anglického West Bromwiche.

Když Pardubice přidaly následně druhý gól, tak už si zápas pohlídaly. Zápletku do odvety mohla připravit hlavička Antwiho. Brankář Markovič si ale čisté konto pohlídal. Pokud se chce Příbram postarat o fotbalový zázrak, musí v odvetě přidat a Bednář měl jasno v čem. „Určitě v osobních soubojích. Občas mi přišlo, že běháme kolem nich. Úplně tam otevřít hru a někam útočit by byla voda na mlýn Pardubic. Když budou hrát fotbal nahoru dolu, tak jsou v tom velice silní,“ uvedl Bednář.