Pro Východočechy bylo střetnutí s lídrem druhé nejvyšší soutěže vítanou příležitostí a prověrkou před blížícím se startem jejich ligy a také podle toho vypadal jejich herní projev na hřišti. Domácí byli od začátku aktivnější. Jejich tlak proměnil ve vedoucí gól Hlavatý, který vyrostl v dorosteneckých týmech Příbrami, a střelou z pravé strany nedal Melicharovi v brance šanci. Gólman hostů se musel hodně činit a likvidovat přímý kop Janoška.

Pardubice zvýšily náskok ještě do přestávky, když se tentokrát do míče opřel Černý a Melichar lovil míč z brány podruhé. Příbramský kouč Dušan Uhrin mladší chtěl vidět v zápase co nejvíce svěřenců a tak se po změně stran objevila na hřišti kompletně nová jedenáctka. Nová tváře na trávníku sice zkraje předvedly ofenzivnější projev, jenomže pohrdly okénky v domácí obraně a tak přišel na druhé straně trest, když na 3:0 zvýšil Huf. Ten samý hráč mohl přidat i čtvrtou branku Východočechů, avšak další jeho střela skončila na tyči. Favorit tak dokráčel k pohodlné výhře.

„Věděli jsme, že to pro nás bude těžký zápas, protože jsme přijeli rovnou ze soustředění. Příbram je mančaft, který chce hrát a měl skvělou první polovinu sezóny. Byl to velmi kvalitní zápas z obou stran. Myslím, že první půle byla z naší strany velmi dobrá. V té druhé bylo také hodně dobrých věcí, ale zbytečně jsme ztráceli míče. Bylo vidět, že někteří hráči trochu tahali nohy. Každopádně jsme vyhráli s nulou vzadu a to se počítá,“ shrnul domácí kouč Radoslav Kováč.

Pardubice – Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 22. Hlavatý, 36. Černý, 69. Huf.

Příbram: Melichar (45. Babka) – Dudl (45. Okirikpo), Fišl (56. Švestka), Stropek (56. Lisý), Čejka (56. Schindler) – Osmančík (56. Vott), Anih (45. Langhamer), Petrák (45. Vokřínek), Jeřábek (45. Senekytek), Bakary (45. Zeronik – Surmaj (45. Belej).