Příbram si s příchodem roku nalila čistého vína. Realita je taková, že místo o rychlém návratu zpět mezi elitu, musí přemýšlet o tom, aby klub zabránil dalšímu pádu o patro níž. „Situace, v jaké jsme, se špatně mluví o cíli. První půlku jsme nezvládli dobře. Jediným cílem je se posunout o pár příček výš,“ vyslovil plány pro jaro 2022 šéf Jaroslav Starka.

O tom, že v klubové pokladně dochází finanční prostředky, se šuškalo mezi lidmi celý podzim. Nyní Starka vše otevřeně přiznal. „Když nemáte peníze, nemáte dobré hráče. Tím je řečené všechno a peníze tady nejsou. Sami začneme, tak jak začneme. Jestli někoho přivedeme, tak spíše mladé hráče, kteří budou chtít pod trenérem pracovat,“ nastínil Starka starší.

Do jarní části si tak místo návratu klade jiný cíl. Dát to v klubu zase dohromady. „Je to pro nás boj o přežití. Mladý trenér, který chce něco dokázat. Musíme se postavit na nohy a zkusit se prát o všechno,“ prohlásil. Příbram spadla dolů a mnohem níž než čekala, místo boje o nejvyšší příčky ji na jaře čekají spíš ty o záchranu. Sám Starka přiznal, že měl zcela jiné představy. „Věřil jsem mužstvu které bylo schopné sehrát vyrovnané zápasy se Slavií, Spartou a Plzní a najednou nebylo schopné porazit druholigová družstva. Od toho se vše vyvíjí,“ uvedl.

Příbram na podzim byla ze všech celků FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nejhorší na vlstním hřišti. Na domácí půdě vyhrála pouze jeden z osmi. „Že jsme neudělali body se dá říct, nás nakoplo tam, kde jsme. Kdybychom pětkrát doma vyhráli, tak jsme na druhém místě a pereme se o jiné příčky. Chtěli jsme hrát fotbal tam, kde to nepatří. Druholigové týmy nejsou žádní nazdárkové. Je to o bojovnosti, nasazení a tam jsme propadli,“ komentoval Starka.

Dalším bojem na vedlejší frontě bude shánění sponzorů. „Jsme v malém městě, kde vám nikdo nic nedá nebo nechce. Je to složité. Partnery hledáme pořád, jedná se o nekonečný boj. Máme své starosti. Je to pro nás rok pro přežití,“ přiznal 66letý prezident Příbrami.