Celé jaro se přetahoval s ostatními konkurenty o prvenství mezi střelci. Nakonec o svém triumfu rozhodl ve 28. kole, kdy dvěma brankami skolil Jihlavu a rozhodl o své korunovaci. Wágnerova bilance je úctyhodná. Sedmnáct gólů stihl dát ve 22 zápasech a o dvě trefy například předčil vlašimského kapitána Jana Suchana, kterého uniklý triumf mezi střelci hodně mrzel.

Příbram na jaře táhl střelecky především třiatřicetiletý matador. Celou druhou polovinu sezony ale opakoval, že by raději vstřelené vyměnil za první místo případně postup do první ligy. „Vůbec tohle neřeším. Člověk dá sice gól v 80. minutě, ale nevyhraje, nemá z toho žádné body,“ řekl Wágner například po porážce na půdě již nyní sestupujícího Třince.

Celek od řeky Litavky vyzve v baráži Pardubice. Příbram začne doma a znovu bude spoléhat na Wágnera, který těžký úkol v podobě střílení gólů nese na bedrech po zranění Surmaje prakticky celé jaro. Občas mu pomohl například Jakub Zeronik, největší tíhu ale přeci jen nesl hrot s kapitánskou páskou.

V posledních dvou utkáních bude jeho úkol stejný, i když o poznání mnohem těžší než ve druhé lize. „Nechci, abych vyzněl namachrovaně. Moje myšlenky jsou ale jednoznačně ve prospěch týmu a co z toho vznikne střelecky, se uvidí,“ prohlásil Wágner. Zda budou jeho góly Příbrami stačit k vysněnému postupu či nikoliv se začne odtajňovat čtvrteční úvodním duele, který začne v 17:30. h