„Mám hroznou radost“, pronesl 21letý záložník Patrik Švestka po zápase poté, co premiérovou brankou mezi dospělými zařídil Příbrami tři body. Jeho slova vystihovala rozpoložení, které po utkání cítil. Na jedné straně euforie, že trefil prvním gólem výhru, na druhé ale věděl, že byla zalitá s velkou dávkou hořkosti.

„Gól byl pro Vencu Dudla. Prosil nás před zápasem, ať necháme všechno na hřišti z nějakých rodinných důvodů, tak jsem rád, že jsem mu to dopřál,“ uvedl Švestka. Důvod. Jeho 24letému spoluhráči a obránci zemřel před utkáním děda a tak chtěl duel s Prostějovem vyhrát za každou cenu.

Úmrtí člena rodiny jednoho ze spoluhráčů ale nebyla hlavní příčina rozpačitého úvodu zápasu v podání Příbrami. „První půle nebyla dobrá. Po reprezentační pauze nám trvalo se rozjet, možná nás zastavila. Druhou jsme začali makat a vypadalo to jinak. O půli jsme si něco vyslechli, což nám asi pomohlo,“ připustil Švestka. Trenér Karel Krejčí hráčům pořádně od plic vytkl a jeho svěřenci nastoupili po přestávce jako vyměnění.

Po změně stran měla Příbram více ze hry, rozuzlení ale přišlo až v závěru, kdy z poslední šance skóroval Švestka. „Centr, naskočil jsem tam a spadlo to tam. Máme hroznou radost. První trefa. Krásný pocit, ještě na konci výherní. Není nic lepšího,“ popisoval pocity sváteční střelec. „Sice tam byl gólman, ale centr i hlavička byla dobrá. Sahal tam, ale pozdě,“ dodal vzápětí.

Do závěrečného hvizdu zbývaly tři minuty v nastavení. Příbram si je pohlídala, i když darovala Prostějovu ještě jednu možnost k vyrovnání. S ní si ale brankář Melichar poradil, míč skončil v jeho rukavicích a tím skončil zápas.


Načítám tabulku ...