Příbramští šli do zápasu předchozí osmidenní náročnou přípravou v nohách. „Snažíme se tvrdě pracovat, abychom byli připraveni na první mistrovský zápas. Jsou tam zaměřené tréninky na rozvoj kondice. Protože se ale dá nabrat kondice i na hřišti s míčem, snažíme se, aby to mělo i herní prvky, aby to hráče bavilo,“ prozradil Valachovič, který i z tohoto důvodu protočil v utkání celkem osmnáct hráčů.

„Dáváme do kupy tým. Máme nějaké nadějné kluky, na které jsme dostali doporučení, dále spoustu mladých chlapců z naší vlastní mládeže. Jsem rád, že jsem hráče mohl vidět v akci,“ konstatoval s tím, že náročný program neměl na výsledek utkání vliv. „Samozřejmě, že jsme v plném přípravě, ale to platilo i o soupeři,“ odmítl jakékoliv výmluvy.

Podle Valachoviče jednoduše rozhodla větší fotbalová kvalita na straně Viktorie. „Určitě jsme měli motivaci uspět, ale kvalita byla na soupeřově straně. My jsme tam měli jak světlejší, tak tmavší momenty. Samozřejmě mě mrzí tři inkasované branky, protože padli po situacích, které jsme mohli a měli vyřešit lépe, ale takový je fotbal. Přesto musím chlapce za přístup k zápasu a bojovnost pochválit,“ dodal příbramský trenér.