Herní výpadek hostů byl zkraje zápasu znát a vybral si daň. Jihočeši měli od začátku navrch a svou aktivitu proměnili ve vedoucí trefu. Až třetí gólman Středočechů Matouš Babka sice napoprvé výborně zasáhl, nicméně ve třinácté minutě už ho překonal Kateřiňák. Trenér Dušan Uhrin musel se sestavou improvizovat. Na některých postech hráli hráči, kteří hrají obvykle jinde, a tak souhra Příbramských vázla. Nicméně podzimní objev Surmaj se dostal do šance, jenomže rána mu nesedla, stejně jako přímý kop v podání Fišla.

Jan Kvída v dresu Příbrami
Stávka bývalé opory nepřekvapila. Hráčům rozumí. Škodí ale sami sobě, shodly se

Se startem druhé udělal Uhrin šest změn. V bráně se objevil Smrkovský. I on ale musel lovit míč rychle ze sítě, když vedení Táborska zvýšil Kronus. Následně ale hosty několikrát zachránil od další inkasované branky. V útoku chtěli zahrozit Surmaj, či Anih, který se objevil na hřišti po obrátce, nicméně oba zamířili mimo.

„Byl jsem spokojený, že jsme odehráli utkání v takovém počtu hráčů, které jsme tam nasadili. Vyzkoušeli jsme si dva systémy, i když jsme prohráli. Neberu to tak, protože na některé posty dávali hráče, kteří na nich vlastně ani nehrají, takže výkon byl slušný,“ komentoval výkon s Táborskem kouč Příbrami Dušan Uhrin.

Fotbalisté Příbrami
Stávka v Příbrami končí. Hráči po deseti dnech dorazili na trénink

Po delší odmlce viděl v akci osmnáct hráčů. Volno dostali například brankářská jednička Martin Melichar či kapitán Tomáš Wágner. V zápase už se lehce projevoval rukopis nového kouče. Sám naznačil, že chtěl zachovat úspěšný styl jeho předchůdců, nicméně bude požadovat přeci jen trošku něco jiného. „Uvidíme, jaké budeme mít typologické hráče. Podle toho budeme hrát. Je předčasné mluvit o tom, jakým systémem budeme hrát,“ řekl Uhrin. Sám ještě neví, koho si v kádru ponechá a s kým se rozloučí. S týmem nyní absolvuje dvoufázové tréninky, aby dohnali manko a od poloviny února už se vše bude ladit na ligu.

Táborsko – Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 13. Kateřiňák, 49. Kronus.

Sestava Příbrami: Babka (46. Smrkovský) - Dudl (46. Okirikpo), Švestka (75. Krameš), Fišl, Jeřábek (46. Schindler), Petrák, Langhamer (46. Anih), Čejka (46. Zeronik), Vokřínek (65. Vott), Surmaj (71. Štěpánek), Ngane (65. Belej).

Dušan Uhrin mladší
Na posily je brzy, říká kouč Uhrin. S týmem se sžil. Teď ho čeká selekce