Bednář měl na složení sestavy a určení taktiky jen 48 hodin. V roli hlavního kouče absolvoval jen jeden trénink. Přesto dokázal tým připravit tak, aby Příbram po roce znovu uspěla na Dukle. „Je pravda, že utkání bylo trošku jiné. Nervozita tam byla, ale jenom do hvizdu. Pak už jsem se vnořil do utkání a snažil se koučovat,“ přiznal čerstvý hlavní kouč celku od řeky Litavky.

Příbram ale na Julisce čelila v prvním poločase tlaku vedoucího týmu tabulky. Dukla chtěla potvrdit doma roli favorit a také zlomit černou sérii, že se jí proti středočeskému celku v mistrovských utkáních nedaří a na soupeře vlétla. Zejména Douděra dělal hostům problémy, když našel dvakrát spoluhráče, kteří ale v obou případech selhali. Moulis se teprve zastřeloval a deset minut před přestávkou zachránilo Melichara břevno.

„První poločas jsme nehráli dobře. Kdyby nás Dukla potrestala, tak by se nám skóre v tomhle vedru horko těžko obracelo. Něco jsme si řekli o přestávce, udělali jsme dobrá střídání, hráči z lavičky pomohli a závěrečný tlak jsme ustáli,“ hodnotil Bednář.

Domácí se po přestávce dočkali zaslouženého vedení, které jim zařídil Moulis nechytatelnou ranou. Vedení Dukly mělo ale jepičí život, když o tři minuty později udeřil Senegalec ve službách Příbrami Fall. Obrat hostů následně dokonal čtvrt hodiny před koncem Coňk, když si naskočil na centr zprava a podobně jako Fall překonal Šťovíčka.

„Na centry apelujeme. Máme tam dobré hlavičkáře. Paradoxně hrajeme z pěti utkání čtyřikrát lépe a vydolujeme tři body. Máme ale na čem pracovat a do budoucna se bát nemusíme,“ řekl Bednář, který zažil vítěznou premiéru v roli hlavního kouče a Příbram, i když se nachází v krizi, znovu uspěla na Dukle. Od roku 2018 s ní, až na jednu výjimku, pravidelně boduje. Také loni se odrazila jarní výhrou až do barážových bojů o nejvyšší soutěž.

Dukla Praha – Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 49. Moulis – 52. Fall, 78. Coňk. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Ratajová – Zoufalý, Radina. Diváci: 2 214.

Dukla Praha: Šťovíček – Ullman (84. Helešic), Peterka, D. Hašek, Ludvíček – Kozma – Douděra (84. J. Jeřábek), J. Hora, Matějka (72. Zeronik), Moulis (72. Špatenka) – Mešanović.

Příbram: Melichar – Antwi (61. O. Novotný), Fišl, Jahić, Hošek (75. Čejka) – Dudl, Dav. Krch (46. Coňk) – P. Hašek (86. Brabec), Hušbauer, Nečas (61. Andronikou) – Fall.