„Plánoval jsem delší odpočinek, ale dříve jsem u týmu působil osm let, během kterých mi přirostl k srdci. Navíc mám dobré vztahy s předsedou Radimem Černohorským, s nímž máme i podobný pohled na fotbal, takže když jsem byl osloven, jestli bych se znovu mužstva ujal, tohle byly hlavní důvody, proč jsem se nakonec rozhodl nabídku přijmout,“ poodkryl zákulisí svého návratu do známého prostředí Josef Blažek, který se přivítal s kompletním podzimním kádrem. „Moc věcí se za těch půl roku nezměnilo. Mohu říct, že budeme pracovat s podzimním kádrem, který zůstal pohromadě. Příprava bude hlavně o nabírání fyzické kondice,“ prozradil trenér Podlesí plán, pro jehož plnění budou hráči využívat domácí umělý trávník, halu na Březových Horách a tunel v areálu 7. ZŠ Příbram.

Kromě toho sehraje mužstvo nejméně tři přípravná utkání. Proti divizním celkům Dobříše, Sedlčan a také Milínu, hrajícímu I. B třídu. „Jsem rád, že budeme mít možnost poměřit síly s celky, které výrazným způsobem prověří kvalitu našeho kádru,“ řekl Blažek.

Právě kádr by ještě mohl před startem jarní části soutěže doznat změn. „Naším hlavním cílem je mužstvo stabilizovat, to znamená, že určitě nikdo neodejde. Samozřejmě jsme si vědomi, že nás není mnoho, proto se ohlížíme po doplnění našeho kádru. Máme některé hráče vytipované, ale všechno je věcí jednání, což je spíše otázka pro vedení, tak uvidíme, jak to dopadne,“ nastínil Blažek možnosti pohybů v kádru směrem dovnitř.

Cílem Podlesí pro jarní část je minimálně udržet současné postavení v tabulce. „Cílem klubu bylo vždy se pohybovat v horních patrech tabulky, což se nemění. Když udržíme šesté místo, budeme spokojeni, ale samozřejmě se nevzdáváme možnosti posunout se na vyšší příčky. Soutěž je vyrovnaná a na jaře se může stát cokoliv. Věřím, že všichni hráči, které máme k dispozici, zůstanou zdraví, abychom se na jaro co nejlépe připravili,“ dodal Josef Blažek.