Na tenhle gól si Hájek bude pamatovat do konce života. Byl nejen vítězný, ale zároveň postupový, který Sedlci-Prčici definitivně stvrdil postup do I. A třídy. „Míša (Míchal Davídek) mě tam krásně našel. Sice jsem měl štěstí, ale nadvakrát jsem míč dorazil do brány. Je dobré, že můžeme slavit už dva zápasy dopředu a doma si dohrát sezonu v klidu. Šli jsme si za postupem celou dobu,“ jásal autor rozdílové trefy ze 69. minuty.

Přitom Sedlec i přes povedený začátek, kdy se hned po několika vteřinách dostal do vedení, musel nakonec skóre otáčet. Na jeho úvodní trefu domácí odpověděli hned dvakrát. „Krásně jsme začali. V první minutě jsme dali hned gól, většinou ale bývá, že moc nepomůže, což se nám stalo. Soupeř hrál fotbal. Musím ho pochválit, protože hrál fotbal. Poslední krok jsme ale udělali,“ ulevil si kapitán Marián Prchlík.

Dobříš B doma překvapivě prohrála v Jincích.
Dobříš jako Robin Hood. Rožmitál živí nadějí. Sedlec otevírá postupové brány

Hosté byli trpěliví. Museli si počkat na svou šanci, ale v bráně soupeře stál gólman Radek Chadima, který efektivně zlikvidoval přímý kop Sedlce. Až Všetečka v závěru prvního poločasu přes něj procedil míč a do šaten se šlo za remízového stavu 2:2. Hned po přestávce se blýskl i gólman favorita František Nerad, následně Prčičtí rozjeli tlak, který opět vyústil ve vítězný gól.

„Nad soupeři máme asi víc fyzicky, protože je ve druhé půli vždy přejedeme. Kunice ale chtěly hrát fotbal, což nám vyhovovalo, protože hrály dobře,“ mínil Hájek. Hosté přežili dvě sporné situace, kdy se domácí dožadovali penalt, píšťalka sudího Bydláka ale zůstala potichu. „Takový je fotbal. Jsou v něm emoce a každý chce dát gól. K soubojům ve vápně každý křičí, ke konci jsme měli naopak kopat my. Rozhodčí ale zápas zvládl,“ řekl na adresu arbitra 26letý hráč Sedlce.

Podlesí nabralo na jaře pardání formu.
Zásadní výhra. Podlesí výhrou v Kladně učinilo klíčový krok k záchraně

Sedlec-Prčice předvedl v I. B třídě D suverénní jízdu a tři kola před koncem slaví návrat mezi elitu, který si stanovil po podzimní části. Za celou sezonu doma ztratil pouze jednou se Sázavou a na hřištích soupeřů utrpěl jen dvě porážky. Nejbližší pronásledovatele dokázal ale porazit. „Kvalita byla nižší než v A třídě. Po zápase s Říčany jsme věděli, že uděláme i Jevany a už jsme si tak nějak uvědomovali, že si postup pohlídáme,“ uvedl Prchlík. „Sezona byla dlouhá. Na podzim nás trápila marodka. Občas nás museli doplnit hráči z béčka a dorostu. Bez nich bychom postup nezvládli,“ uzavřel Hájek.

Kunice – Sedlec-Prčice 2:3 (2:2)

Branky: 3. Tůma, 15. Hosnedl – 1. Davídek, 38. Všetečka, 69. Hájek. ŽK: 3:4. Rozhodčí: Bydlák – Němeček, Suchý. Diváci: 50.

Sedlec-Prčice: Nerad – Prchlík, J. Kabíček, Kaňka, Rataj – V. Kabíček, Hájek, Všetečka, Pištěk – Davídek, Novák (64. Raček).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...