Po vítězství nad Spartakem zkraje října se dostalo Podlesí do vedení I. A třídy. Kouč Marek Branžovský ale ihned zůstával nohama na zemi. „Skončit první po podzimu by bylo hezké, je ale ještě před námi šest zápasů,“ říkal tehdy a jakoby tušil, co přijde. Nejprve sice následovala povinná výhra nad Mníškem, ale rázem také tři porážky za sebou na hřištích soupeřů a doma ztráta s Nelahozevsí.

„Na konci jsme byli trošku rozčarování, ale zase musíme uznat kvalitu soupeřů. Žádný z nich nebyl lepší nebo kvalitnější. Před sezonou bychom byli takhle spokojení. Zisk kolem 26 bodů bychom brali. S kvalitnějšími týmy jsme jich ale spoustu poztráceli. Bodový zisk je odkazem toho, co jsme měli,“ shrnul objektivně kouč Podlesí, které nakonec zakončilo podzim s 28 body na kontě a na vedoucí duo ztrácí ze čtvrté pozice dalších šest.

Do jara tak bude Podlesí podle Branžovského vstupovat z dobré výchozí pozice. Šestibodové manko se dá v odvetách smazat celkem lehce. Výhodou jeho svěřenců by mohlo být domácí prostředí. Na vlastním trávníků přivítá Doksy, Klecany, Spartak nebo Votice. „Oproti ostatním soupeřům budeme mít těžší soupeře doma a tam se nám daří,“ prohlásil 29letý trenér. Na podzim jeho svěřenci ztratili na svém hřišti pouze jednou, když v závěru remizovali s Nelahozevsí.

Velkým tématem přes zimu bude v Podlesí posílení kádru. Často se stávalo, že nastupovali k zápasu ve dvanácti nebo třinácti lidech a v klubu vědí, že se jedná o malý počet. Někdy i sám trenér nazul na poslední minuty kopačky a zapojil se do zápasů. „Konkurence bude dobrá do kabiny a bude se moct zareagovat v průběhu utkání,“ konstatoval Branžovský.

Podlesí se chystá zabojovat o nejvyšší příčky a podle toho připraví i zimní přípravu, která zatím v prvotní fázi a její reálné obrysy se teprve vyrýsují. „Záleží, jestli se kousneme, uděláme tvrdší přípravu, abychom byli na jaře lepší,“ podotkl kouč.

Jeho čeká přes zimu i přivedení posil. Trh s hráči je sice rozebraný, ale přesto existují některé možnosti, ať už z nižších soutěží nebo i v ostatních regionech. „Spousta hráčů, kteří hrají vyšší soutěže nebo venku a už se jim nechce dojíždět. Dochází k oslovování hráčů, kteří už delší dobu nehrají, ale pořád mají kvalitu. Říkám tomu vytahování kostlivců ze skříně,“ poodkryl Branžovský. Ani se neohlíží na věk. V současné době se dá hrát do pokročilejšího sportovního věku a na hřišti pobíhají hráči i okolo 40 let s výbornou fyzickou kondicí. Nezbývá, než si jen počkat, kdo se v Podlesí objeví.