„Zápas se zprvu vyvíjel lépe pro nás. V prvním poločase jsme měli několik stoprocentních šancí, které jsme ovšem nedokázali neproměnit. Druhý poločas zase patřil domácím. Dvakrát nás zachránilo břevno a řadou dalších skvělých zákroků nás musel podržet brankář (Tomáš Krása pozn. red.). Hlavně jeho zásluhou jsme tak nakonec udrželi bezbrankový stav,“ chválil svého bratra v brance Daleké Dušníků útočník Pavel Krása, který v závěrečných minutách hodně trnul. V 79. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu. Musel tak z trávníku předčasně a Daleké Dušníky dohrávaly v deseti. „Byla za protesty. Šlo o klukovinu, měl jsem se rozhodně zachovat jinak,“ řekl ke svému vyloučení Krása. „Naštěstí spoluhráči to zvládli a bezbrankový stav udrželi,“ ulevil si.

Zápas tak nakonec došel do penaltového rozstřelu. „V něm jsme měli více štěstí. Domácí hráč hned v úvodní sérii trefil břevno, kluci naopak byli stoprocentní,“ popsal Krása, který se tak se spoluhráči mohl po zápase radovat hned ze dvou bodů. „Získali jsme první body, které jsou pro nás povzbuzující. Doufám, že ve zbylých dvou podzimních kolech ještě nějaké přidáme. Třeba hned v sobotu, kdy jedeme do Rožmitálu,“ dodal Pavel Krása.

I přes první bodový zisk v sezoně jsou Daleké Dušníky stále na poslední čtrnácté příčce. Na předposlední rezervu Dobříše, která utrpěla v Milíně debakl 11:3, ztrácí sedm bodů. Nová Ves pod Pleší je s jedenácti body dvanáctá.

Uspěli i další zástupci Příbramska v soutěži. Rožmitál přivezl dva body z Loděnice, kde vyhrál 2:1 po penaltách. Petrovice získaly body tři, když hlavně díky hattricku Petra Chlastáka porazily doma rezervní mužstvo Sedlčan 4:0.