Starty do zápasů Milínu letos haprují. Už poněkolikáté nechali vstoupit soupeře lépe do zápasu a stejně tomu tak bylo i v duelu s Tochovicemi, kdy se hosté už ve třetí minutě prosadili zásluhou Šimůnka. „Začátek se nám nepodařil. Utkání pak bylo složité otočit. Tochovice byly běhavé a derby bylo vyhrocené. Ani jeden z nás nechtěl prohrát. Od obou to bylo takové, že se hrálo o hodně, ale v rámci fair play. Oba týmy věděly, co od druhého čekat,“ mínil domácí kapitán Luboš Kunc.

Na souboj regionálních rivalů se přišlo podívat fantastických 440 diváků. „Dobrý zápas, atmosféra taky, Lidí mraky, bylo jich dost. Až mě to překvapilo,“ přiznal trenér Tochovic Erik Šlechta. „První poločas od nás super, hráli jsme, jak jsme chtěli. Vedli jsme, pak jsme si nepohlídali gól, druhý jsme po rohu. Úplně stejný hráč sám hlavičkoval. Strašná škoda, za mě remízový zápas,“ litoval kouč hostujícího celku. O vítěznou trefu se postaral bývalý ligový hráč Václav Kadlec.

AFK Tuchlovice - MFK Dobříš 3:0. KP 7. 10. 2023
Foto, video: Chmurný podzim Dobříše pokračuje, venku zahrála opět s nulou

Milín tak dál kraluje krajskému přeboru a míří za postupem do divize. V čele má po dvou třetinách podzimní části už náskok sedmi bodů a nehodlá dál polevovat. „Chceme se fotbalem primárně bavit,“ poznamenal Luboš Kunc. „Za nás nejkvalitnější soupeř, proti kterému jsme hráli. Když prohrajeme po takovém výkonu, tak jsme prohráli s fotbalovým týmem. Kdybychom hráli takhle pořád, tak se s ním pereme o první místo,“ podotkl tochovický Šlechta.

Hosté na rozdíl od Ligmetu prohráli už sedmý zápas a v tabulce se krčí na dvanáctém místě se dvanácti body. Předposlední Dobříš má jen o dva body méně. „Máme pět kol a musíme vybojovat minimálně dvanáct bodů,“ měl jasno Šlechta, kterému se v souboji s Milínem líbilo, že se jeho svěřenci vrátili k tomu, čím se chtějí prezentovat. Na druhou stranu se jim ale zranil kapitán Jendruščák, který se přidal na už tak zaplněnou marodku ke Slepičkovi, Sosnovcovi či například Matouškovi, jenž hraje také se zraněním.

Milín – Tochovice 2:1 (1:1)

Branky: 27. Bican, 68. Kadlec – 3. Šimůnek. Rozhodčí: Vlk – Tvaroh, Louda. Diváci: 440.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...