„Mám smíšené pocity na jednu stranu je porážka zasloužená, na druhou to ale všechno mohlo klidně dopadnout i úplně jinak,“ myslí si Miroslav Bodnár, který litoval především neproměněných šancí v poločase první a na začátku toho druhého. „Měli jsme dohromady asi pět dobrých možností, bohužel jsme žádnou neproměnili,“ líčil.
Zároveň ale ocenil i kvalitu soupeře. „Poděbrady mají silné a velmi zkušené mužstvo, což se v zápase projevilo,“ uznal.

Rozhodující momenty střetnutí se udály v závěrečné půlhodině. V 65. minutě předvedli hosté rychlý protiútok, který úspěšně zakončil Novák. O dvanáct minut později se pak z trestného kopu trefil Sirový a Poděbrady vedly už o dva góly. „To byla pro náš mladý tým velká rána. Zápas už jsme poté nedokázali zvrátit,“ přiznal Bodnár.
Spartak dokázal už jen snížit, když se devět minut před koncem nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu kapitán Vojtěch Machač. Příbramští tak nevyužili šanci dotáhnout se bodově na svého soupeře, naopak znovu si více znepříjemnili boj o záchranu. „Jde o velkou komplikaci, protože všichni naši konkurenti, kteří jsou v tabulce pod námi, zvítězili. Nás teď navíc čekají tři těžká utkání proti nejlepším týmům celé soutěže. Určitě se ale nevzdáváme a budeme bojovat. Věřím, že se nám vyprázdní i marodka a budeme mít k dispozice znovu zkušené a klíčové hráče,“ doufá Miroslav Bodnár.