U vítěze loňského ročníku I. A třídy se dějí věci. Po pádu Králíčka vydržel jeden z jeho spřátelených lidí, Jan Páník, v klubu jen o chvíli déle. Nyní už bývalý kouč a sportovní manažer přežil dlouholetého prezidenta Spartaku o tři týdny. V úterý večer se s ním nové vedení rozloučilo. „Dohodli jsme se tak na výboru. Tento krok jsme udělali teď, protože s ním od léta vůbec nepočítáme,“ okomentoval změnu na trenérském postu současný předseda příbramského klubu Miroslav Bodnár.

Hlavním důvodem Páníkova odchodu ze Spartaku jsou finance. „Měl nadstandardní smlouvu, kterou si klub nemůže dovolit,“ vysvětloval Bodnár. Podle informací Deníku stál synovec známého trenéra z první ligy Bohumila Páníka příbramskou kasu přibližně 25 tisíc korun za měsíc. Započteny jsou do toho funkce sportovního manažera, cestovní příkazy a v poslední řadě i trénování A-týmu. „Chceme být rodinným klubem na Příbramsku a nepotřebujeme lidi, kteří sem dojíždí z Prahy,“ dodal Bodnár.

Úterní trénink tak místo Páníka vedl Josef Csaplár, který se v březnové mimořádné Valné hromadě dostal do vedení klubu a Příbramí začala kolovat fáma, že by měl převzít A-tým. „Není technicky možné, aby trénoval áčko ani to není v jeho ambicích,“ řekl v obsáhlém rozhovoru Deníku člen vedení klubu David Musil. Jednalo se pouze tedy o okamžitý záskok, aby někdo rychle vedl trénink.

Na lavičku Spartaku se tak po měsíci vrací Martin Šrámek, který tým vedl v zimní přípravě v prvním jarním utkání v Sedlčanech, který příbramský celek prohrál vysoko 0:5. Následně byl od týmu odvolán bývalým prezidentem klubu Vladimírem Králíčkem. Navíc se nemusel ani s Páníkem. Nyní už by měl vést tým minimálně do konce letošní sezony.

„Doufám, že už je to všechno. Ani se nevyjadřuji k různým článkům v novinách a chci začít pracovat,“ uvedl Bodnár s tím, že v probíhajícím ročníku se jedná o poslední změnu na trenérském postu ve Spartaku. Jarní turbulentní období tak v příbramském klubu končí.


Načítám tabulku ...