O sociálních zařízeních, že jsou potřeba udělat nové, se ve spojitosti s Tochovicemi mluvilo už při jejich premiérové sezoně v divizi, kdy si tehdy stěžovala Čáslav. Uplynul rok a šatny se dočkaly rekonstrukce, která probíhala celou letní přestávku. Domácím navíc přál i los, že se před vlastními fanoušky představili až ve druhém soutěžním utkání sezony. Ještě pár hodin před výkopem se totiž dolaďovaly poslední detaily.

Šatnu jsme měli přístupnou poprvé v pátek. „Přístupnou jsme jí měli poprvé v pátek. Máme vlastní záchod, sprchy. Hned jsme poděkovali vedení. Do toho noví hráči zazpívali. K tomu šampus. Kabina je pokřtěná,“ usmíval se Petr Sirotek, jeden ze střelců v utkání s Chlumcem.

Zatímco domácí ještě na jaře hráli divizi, tak hosté jen I. A třídu. Rozdíl mezi oběma celky se s postupem času na hřišti projevil. Skóre otevřel právě Sirotek, když v polovině prvního poločasu proměnil penaltu. Další góly ale padly až po změně stran, kdy Chlumec začal odpadat. Postupně se trefil náhradník Šimůnek, matador Slepička, který na jaře pomáhal hostům postoupit do kraje, a v závěru přidal tečku Miroslav Čížek.

„Určitě náročný zápas kvůli počasí. Do toho jsme měli nějakou virózku v týmu. Soupeř byl na tom fyzicky hůř, což asi rozhodlo. Chlumec kvalitu měl směrem dopředu, rozhodlo lehce počasí a také i náš přístup, který byl lepší než na jaře, kdy jsme věděli, že už z divize sestoupíme,“ mínil Sirotek. Hráči tak dali parádní dárek tentokrát vedoucímu týmu Romanovi Bíbovi, který oslavil 44. Narozeniny.

Tochovice – Chlumec 4:0 (1:0)

Branky: 22. Sirotek (p), 57. Šimůnek, 71. Slepička, 90. M. Čížek. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Zuskin. Diváci: 120.