Rychle a zběsile. Takovou rychlostí prosvištěli fotbalisté Milína krajským přeborem a mohou střádat plány do divize. Nabušený kádr prošpikovaný hvězdami na všech frontách zvládl udělat poslední krok, i když v Tochovicích na jeho poměry zvítězil “pouze“ 1:0. Na hosty nezvykle málo vstřelených branek. „I když jsme nehráli dobře, tak soupeř neměl žádnou vyloženou šanci či střelou mezi tři tyče. I ten gól, nebyl nijak vypracovaný, ale krásný gól z dálky,“ mínil trenér hostů Martin Malý.

O jedinou branku v zápase postaral Jan Kvída, který ve 37. minutě napřáhl parádně ze třiceti metrů a Harásek byl bez šance. Pro 33letého beka se jednalo o životní trefu. „Trefil jsem se takhle na kříž do šibenice. Spoluhráči na tréninku se mi smějí, že střely končí v lese, teď mi tam ale jedna z deseti padla,“ usmíval se šťastný střelec, jehož trefa bude už vždy zapsaná jako ta, co vystřelila Milínu postup do divize. „Trefil se fakt hezky. Střela z dálky, mohl jsem pro to udělat víc, ale trefil se fakt pěkně,“ uznal gólman Tochovic.

Milín vstřelil na půdě nejbližšího rivala ještě jednu branku, kterou ale rozhodčí signalizovaným ofsajdem odmítli uznat. „Gól, který nebyl uznaný kvůli ofsajdu, ale i kapitán domácího celku říkal, že měl platit,“ řekl Malý. Jak se později ukázalo, jednalo se o jedinou chybu zápasu. Jinak si aktéři utkání včetně domácího předsedy Ladislava Černého pochvalovali výkon rozhodčích. Nicméně i bez uznané branky si ale lídr krajského přeboru došel pro kýžené tři body a na hřišti mohl začít slavit postup do divize.

Tochovice, které se nachází ve středu tabulky, ale odehrály slušný zápas. Jako jeden z mála týmů krajského přeboru dokázal zatlačit Milín před jeho branku, ač nakonec tomu chyběla gólová tečka. „Jsou sice uprostřed tabulky, za mě ale jeden z nejfotbalovějších týmů. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání,“ dodal kredit soupeři Kvída.

„Věděli jsme o kvalitě Milína. Odehráli jsme dobré utkání pro diváky i pro nás. Chtěli jsme jim ukázat, co umíme. Předvedli jsme dobrý zápas, ale chtěli jsme víc. Vyhráli u nás, což jsme nechtěli, ale přeju jim jen to nejlepší. Kvalitu mají. Jsem zvědav, jak se budou prezentovat v divizi,“ komentoval Harásek.

„Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a sezonu “ukončili“. Můžeme se teď dát dohromady, odpočinout si a dát se dohromady. Hodně lidí bylo zranění, někteří hráli ještě brzo a další něco doléčují,“ ulevil si Malý. On i předseda klubu Miroslav Obdržal už dopředu avizovali, že když bude mít Milín už jistý postup, tak ve zbývajících utkáních dostanou více prostoru hráči širšího kádru.

Lídr navíc může slavit i první místo. Musel by totiž všechno prohrát a Poříčany bodovat naplno, navíc ještě ve vzájemném zápase zvítězit o šest a více branek. Větší pravděpodobnost na úspěch měli Avengers ve slavném blockbusteru Endgame proti záporákovi Thanosovi.

Tochovice – Milín 0:1 (0:1)

Branky: 37. Kvída. ŽK: 0:3. Rozhodčí: Jarolímek – Blížil, Soukup. Diváci: 350.

Tochovice: Harásek – Mourek, Jendruščák, Maršík (81. Hájek), Jurica, Benda – Čížek, Šimůnek – Markvart (84. Tuháček), Krotký (74. Ivaník), Matoušek.

Milín: Štěch – Mezera, Mazuch, Dolejš, Kvída – Soldát, Pohořálek (56. Šedivý), Kunc (79. Zákoucký), Šilhavý (90. Bican), Rom – Gabriel.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...