Parádní lahůdku v azylu si připravilo Podlesí. Tým bojující o záchranu předvedl solidní výkon v úvodním jarním kole v Chlumci. I přes porážku odešel s hlavou vztyčenou a sebevědomí si přenesl do střetnutí s Kosoří a dokázal navázat na předchozí zápas. Nyní z toho vytěžil parádní vstup do zápasu, kdy už v desáté minutě otevřel skóre Šlapák, na kterého navázal dvěma trefami Valta.

V tu chvíli se zdálo, že domácí mají utkání pod kontrolou. Omyl. Vedením omámené Podlesí povolilo v koncentraci, čehož zkušený soupeř využil a v rychlém sledu se dostal na rozdíl jedné branky. „Opadla pokora a dostali jsme laciné góly,“ uvedl osmnáctiletý hráč Filip Šrajn. „Za stavu 3:0 jsme zápas trošku podcenili, že se nám nemůže nic stát. Najednou jsme dostali dvě branky. Soupeř nás potrestal. Utkání jsme ale zvládli za tři body, za což jsem rád,“ dodal trenér Josef Blažek.

Ještě do přestávky uklidnil Podlesí zásahem Vohradský. Ovšem gólová show pokračovala i po výměně stran. Třígólový náskok domácím vrátil Šrajn a už na 6:2 zvyšoval Vohradský. Závěr druhého poločasu stejně jako v prvním případě patřil hostům, kteří dvěma brankami korigovali na konečných 6:4.

„Hrál se trošku otevřený fotbal s kvalitním soupeřem, který má zkušené hráče. Navázali jsme na minulé utkání v Chlumci, kde jsme předvedli dobrý výkon, i když jsme prohráli. Každý bod se počítá. Chceme hrát fotbal. Je to tam hodně otevřené a nedáme tomu tu zodpovědnost, pak tam přijdou góly. Na míči jsme silní, kombinujeme a jsme dobře připravení. Musíme se ale vyvarovat chyb a nepodcenit jakýkoliv výsledek, pak se nám to může vymstít,“ zhodnotil objektivně trenér Blažek.

„Za výhru jsme byli moc rádi. Zasloužili jsme si ji. Víme, že jsme včudu, musíme bodovat a jet na sto dvacet procent. Utkání ale sedlo docela oběma týmům,“ řekl Šrajn. Podlesí díky výhře přeskočilo alespoň rezervu Slaného a Velkou Dobrou, stále však musí o záchranu bodovat a stoupat tabulkou výš.

Podlesí – Kosoř 6:4 (4:2)

Branky: 25. a 28. Valta, 45. a 78. Vohradský, 10. Šlapák, 61. Šrajn – 42. Vladyka, 43. Černý, 81. Sláma, 90+5. Novotný. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Horák – Špaček, Petýrek. Diváci: 60.

Podlesí: Boudník – Vohradský (78. Hyspecký), Mišun (46. Skočdopole), Buch, Vojtíšek, Šrajn (85. Hanáček), Drašnar, Šlapák (23. Branžovský), Jiránek (90+2. Hnízdil), Mezera, Valta.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...