V Dobříši si mohou oddychnout, alespoň na chvíli. Po dlouhých týdnech beznaděje a jedné porážky za druhou nyní vyhrál Městský fotbalový klub dva zápasy v řadě a pohybuje se momentálně na 14. příčce krajského přeboru. „Hráči potřebovali vyhrát. Jsme rádi, že jsme zvládli dva zápasy, které pro nás byly abnormálně důležité, abychom se dostali z posledního místa a hráli o záchranu,“ řekl vedoucí týmu Josef Máša.

Dobříš měla výborný vstup do zápasu. Už v šesté minutě otevřel skóre Jan Šrain. Ještě do přestávky na něj navázal jeho bratr Václav, který se po změně stran trefil i podruhé. „Suverénně byl nejlepší na hřišti. K tomu dal dva góly. Hrál fakt dobře,“ podotkl Máša.

Dobříš ve druhém poločase už utkání kontrolovala a dotáhla utkání ke třem bodům, alespoň na chvíli se tak odpíchla od sestupových pozic. „Vytáhli jsme se z toho nejhoršího. Pochopitelně není zdaleka konec. Ještě nás čeká osm kol. Bojovat musíme až do konce. Naděje je velká. V každém zápase se nyní psychicky zvedneme. Všechny zápasy jsme prohrávali o gól. Bylo v tom trochu smůly, trochu našeho neumění. Teď se nálada zvedla, za což jsme rádi,“ uvedl vedoucí domácího týmu.

Dobříš – Mnichovo Hradiště 4:0 (2:0)

Branky: 41. a 77. V. Šrain, 6. J. Šrain, 64. Junek. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Garaja – Kovář, Mrkvička. Diváci: 100.

Dobříš: Vašák – Procházka, Pokorný, Taůlžek, Puchmajer, J. Šrain, Junek (74. Petrlík), Boudník (70. Janda), Machač, V. Šrain (82. Diviš), Píša.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...