Domácí se navíc mohli opřít o pověstného dvanáctého hráče. Mostecký kotel připravil svému týmu tradičně skvělou kulisu. „Atmosféra byla dobrá. I naši fanoušci dokáží něco takového vytvořit, ale tentokrát neměli šanci,“ okomentoval bouřlivé prostředí dobříšský trenér.

Příbram schytala v Liberci trojku, potopil ji hattrick Rabušice

Jako černá ruka pak na hřišti řádil tandem Dominik Nobst a Jan Kopta. Tihle dva borci obstarali všechny domácí trefy, když Kopta si vystřílel hattrick a Nobst se prosadil dvakrát. Právě druhý jmenovaný vše odstartoval ve 25. minutě, když prošel samostatně do pokutového území a překonal Webera. Něco podobného předvedl ve 38. minutě i Kopta a zvýšil na dvougólový rozdíl.

„Škoda jen, že jsme v prvním poločase nevyužili dvě gólovky, které jsme si vytvořili,“ povzdychl si Dort s tím, že by pak mohl být zbytek utkání zajímavější. „Po přestávce se už naplno projevila fyzická zdatnost soupeře, který nás definitivně dorazil,“ poznamenal.

Třetí gól dal po sedmi minutách opět Kopta, který zužitkoval nabídku Štefka. Ten byl po pauze dvorním nahrávačem. O deset minut později totiž jeho další centr usměrnil do sítě hlavou Nobst. Čtvrthodiny před koncem se role asistenta pro změnu ujal Vepřovský a Kopta zvýšil už na 5:0.

V poslední minutě se dobříšští fotbalisté dočkali alespoň čestného úspěchu. Machačův nákop prodloužil Talůžek ke Košťálkovi, jehož střelu domácí gólman sice vyrazil, ale pouze k Junkovi, který zmírnil porážku svého týmu. „Se vší úctou k našemu mančaftu, s takovým týmem se rovnat asi nemůžeme. Naši soupeři jsou jinde,“ uvědomoval si Dort.

To domácí si výhru náležitě užili. Vše ještě vyšperkovala divoká děkovačka s fanoušky za pomoci pyrotechniky.