Dobříš odehrála generálku už na přírodní trávě. „Jsem rád, že jsme utkání odehráli na ní. I když jsme se přibližně dvacet minut hledali,“ přiznal trenér Jiří Rychlík. Úvod zápasu patřil Strakonicím, které dominovaly na hřišti, pak ale Lízal podběhl míč a z rychlé akce domácí otevřeli skóre a následně byli páni oni. „Zápas jsme dostali pod kontrolu,“ podotkl kouč.

Utkání se povedlo hlavně Davidovi Pokornému, který se trefil hned čtyřikrát, z toho se v polovině případů trefil hlavou. „Ostatní si z něj dělali legraci, protože to je sváteční střelec,“ pousmál se Rychlík. Za domácí se ještě trefili Procházka a Janda a Dobříš vyhrála generálku jednoznačně 6:0.

Nová Ves pod Pleší prohrála doma s Dobříší B 2:4
Nová Ves pod Pleší ovládla anketu, přetlačila Velkou Lečici. Dál jdou i Borotice

„Šest gólů jsme dali na začátku sezony Kutné Hoře a zbytek podzimu se nám pak nevydařil. Až se úplně děsím, jak jsme přípravu zvládli. Vždy říkám, že Sparta jeden rok zvládla všechny zápasy před sezonou a pak hned v prvním kole padla. Pro nás zdvižený ukazováček, abychom se neuspokojili a nemysleli si, že to půjde samo,“ komentoval Rychlík.

Dobříši se tak povedla zimní příprava, teď by ráda, aby se hra i výsledky projevili i v sezoně. Do jara půjde z patnácté pozice a musí se vyškrábat výš. „Hráči vypadají dobře. Co jsme si převzali před přípravou, tak to plníme. Teď už je to jenom o to, abychom zvládli mistrovská utkání. Teď uvidíme, jak se nám zadaří za týden. Jsem ale přesvědčen, že do jara vstoupíme dobře,“ uzavřel Rychlík. Jako první prověří jeho svěřence Chlumec, který v zimě posílil. Hrát se bude v sobotu od 14:30.


Načítám tabulku ...