Ač se fotbal hraje na poločasy, tak v Chlumci se nuceně utkání rozdělilo na třetiny. Prvních 45 minut se odehrálo téměř celých. Až na závěr, kdy těsně před odchodem do šaten ležel dlouho na zemi Junek po zatáhnutí soupeře. Pro hosty se jednalo o jednu z mnoha ran na psychiku v zápase. Chvíli před tím jim totiž rozhodčí neuznali branku a hned vzápětí domácí otevřeli Bláhou skóre. Avšak křivda a zranění hodně poznamenaly Dobříš.

Jejich morálka schytávala jeden úder za druhým. Po dlouhé přestávce mezi oběma poločasy přidal druhou branku Chlumce přidal Bláha. Když se hosté nadechovali k náporu, tak po vlastním gólu Reitera na 1:2 se její autor opět zranil a následoval další velký prostoj, než přijel záchranka. „Dvě veliká zranění, dvakrát čekání půl hodiny na sanitku. Přerušovaný zápas, bez tempa. Je to smutné. Doufám, že oba hráči budou v pohodě. Je smutné, že se něco takového stane dvakrát během jednoho utkání,“ hlesl kapitán Dobříše Robert Talůžek. Hřiště v Chlumci zranění přitahuje. Už na jaře se tam ošklivě zranil Josef Váňa z Rakovníka.

První poločas skončil Junkovým zraněním - vykloubený loket | Video: Deník/Ondřej Jícha

Zranění a odvoz Junka ještě hráči chápali, protože ihned po něm měla následovat přestávka. „Incident se stal v 45. minutě. Rozhodčí ukončil poločas. Měli jsme normálně pauzu, akorát jsme jí měli delší. V podstatě to bylo stejné, jako když jsme se připravovali na druhou půli,“ komentoval Talůžek. Mnohem horší pro Dobříš byla druhá pauza. Místo očekávaného tlaku přišel další výpadek, po kterém už marně naháněla předchozí rytmus. „Dostaneme se do tempa, dáme gól na 1:2, začínáme je trošku tlačit a pak je zase čtyřicet minut pauza, což je škoda,“ mrzelo kapitána hostů.

Sotva se hra opět rozjela, tak přišla rozhodující rána Chlumce, kdy Bláha dostal míč na zadní tyč a Bláha z bezprostřední blízkosti překonal Webera potřetí. Oficiálně už běžela třetí minuta nastavení z celkových jednatřiceti. „Oni po ní začali lépe, dali na 3:1, čímž utkání zlomili. Dostali jsme gól po naší chybě. Už jsme se nechytli. Krom jedné šance jsme se do toho nedostali,“ smutnil Talůžek. Nováček krajského přeboru tak na úvod bral tři body, nicméně byly vykoupeny zraněním.

Chlumec – Dobříš 3:1 (1:0)

Branky: 40. a 90+3. Bláha, 51. Krejča – 61. Reiter (vl.). ŽK: 0:3. Rozhodčí: Svoboda – Pejša, Zíka. Diváci: 300.

Chlumec: Šebek – Žáček, Řehák, Reiter (90+1. Šípek), Bláha, Dvořák, J. Junek, Ezeala, Dobiáš (90+21. Soukup), Krejča (90+1. Šedivý), Nedvěd.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Pokorný, Puchmajer, Junek (46. J. Šrain), Janda (90+15. Diviš), Boudník (57. Forejt), Petrlík (57. Havlík), Machač, V. Šrain.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...