„Bylo to určitě lepší než minulý týden. Konečně jsme měli víc lidí k dispozici, naopak soupeř hrál ve jedenáctí, což se v utkání taky projevilo,“ ulevil si zkraje trenér Sedlčan Vlastimil Zelenka. Jeho svěřenci měli hlavně lepší vstup do utkání. Tentokrát sami neprohrávali v páté minutě 0:2, jako v předchozích případech, ale sami hned po výkopu málem udeřili. „Posun byl určitě v nastavení hlav. Dbali jsme tentokrát, aby hráči šli do zápasu hodně soustředění,“ podotkl kouč Tatranu.

Sedlčany proti Chlumci byly lepší na míči. Dařila se jim lépe přechodová fáze od obránců, kdy si střední záložníci chodili pro míče a kombinaci tak nemuseli začínat stopeři. Lídr I. A třídy byl oproti Komárovu zataženější, což bylo dáno i tím, že do zápasu nastoupil v jedenácti lidech. Divizní celek totiž Tatran hodně napadal v rozehrávce, což domácím dělalo velké problémy. Na straně Chlumce byla individuální kvalita lepší než ta týmová.

Svěřenci Vlastimila Zelenky nakonec vyhráli 4:2, i když branek mohlo být klidně víc, a to na obou stranách. „Můžeme být trošku spokojenější, nicméně efektivita pořád pokulhává. Kdybychom dali polovinu šancí, co jsme měli, tak jsme mohli vstřelil víc gólů,“ mínil Zelenka. Kdyby podle něj zápas skončil 8:5, tak by se nemohl nikdo divit. „Oni jsou na úrovni naší soutěže, takže se jedná o protivníka z krajského přeboru. Byli jsme efektivnější než on,“ poznamenal trenér Sedlčan

Tatran se tak dočkal druhého vítězství v přípravě. Zatím odehrál pět zápasů a dva ho ještě čekají. „Potřebovali jsme vyhrát, aby kluci měli v hlavách, že dokáží porazit soupeře na jejich úrovni,“ uvedl Zelenka. Toho však trápí tréninková morálka jeho týmu. Zejména těch, kteří nedorazí na tréninky. „Stále je na nich málo lidí a s tím mám trošku problém, protože i když se vstoupí dobře do jarní části, tak pak nám to může někde chybět,“ uzavřel kouč Sedlčan.