Oba týmy musely minulý týden své zápasy odkládat a tak měly volno. Milín si ale domácí premiéru ve vyšší soutěži vynahradil parádně, i když ještě v sobotu dopoledne situace na hrací ploše hrozila, že se kvůli páteční průtrži mračen bude hledat náhradní termín pro další duel. Počasí a trávník, ale nakonec svolili k odehrání duelu s rezervou Králova Dvora, se kterou se setkával již v I. B třídě, nastoupil v plné síle. Chyběl pouze Ondřej Mazuch, jenž se na hřiště podívá pravděpodobně až na jaře.

Hosté sice skórovali jako první, ale jednalo se o jejich jediný zářez v zápase. Po chybě domácích a jejich malé domů zahrávali rohový kop, ze kterého se následně prosadil Krejča. Ještě před ním trefili na druhé straně břevno Pohořálek s Romem. „Hráli jsme ale pořád stejně a svou hru. Věřili jsme, že když budeme trpěliví tak skóre otočíme,“ uklidňoval předseda Milína Miroslav Obdržal a také se tak stalo. Vedení Králova Dvora vydrželo pouhých šest minut, než se o vyrovnání postaral Gabriel.

Po změně stran přidali domácí rychle dva zásahy za sebou. Nejprve vybojoval Soldát penaltu pro Josefa Obdržala a následně se trefil i on sám. Dominance domácích pokračovala a hosté si až na úvodní gól prakticky nic nevypracovali. „Z osmdesáti procent jsme měli zápas pod kontrolou, jinak byl Králův Dvůr bez šance,“ poznamenal Obdržal. Sympatickou návštěvu 220 diváků v závěru utkání potěšily ještě druhá trefa Gabriela v zápase a skóre zápasu uzavřel Pohořálek, který skóroval téměř do prázdné brány.

Se zcela opačnými dojmy odjížděly naopak hráči Podlesí z Vestce. Poprvé inkasovali už ve třetí minutě po rohu domácích. Aby toho nebylo málo, tak po čtvrthodině hry prohrávali 0:2. Podle předsedy klubu Radima Černohorského to na hřišti vypadalo, že se tým viděl na trávníku poprvé. Hosté v průběhu zápasu postrádali organizaci hry a navíc je několikrát podržel gólman. Rozdíl ve skóre mohl být klidně i vyšší.

„Nepřekvapuje mě, že máme po třech kolech nula bodů. Věděl jsem, že všichni soupeři budou hodně obtížní,“ přiznal Černohorský. Spíš ho ale zaráží herní projev týmu a připustil, že chyba už nastala v letní přípravě na sezonu. „Nebyla optimální. Fotbal je celkem spravedlivý, a pokud ji hráči podcenili, tak se to projeví,“ mínil první muž Podlesí. Na loňské páté místo asi tak jeho tým může zapomenout. Po třech odehraných kolech je totiž poslední a s hrozivou bilancí 0:9, protože ještě v týdnu přišla dohrávka v Kosoři, kterou prohrál 0:3.

Vestec nyní bude v týdnu dohrávat odležené utkání v Milíně. „Doufám, že se hráči na něj připraví a že díky sobotnímu výsledku přijde i hodně lidí, i když se bude hrát ve středu podvečer,“ přál si Obdržal. Podlesí bude hrát až o víkendu, na druhou stranu hodně důležitý duel s rezervou Slaného. „Potřebujeme ho zvládnout. Pro nás se bude jednat o klíčové utkání,“ prohlásil Černohorský.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...