Začátek ale patřil hostům. Neuběhly ani dvě minuty, když potrestal nedůslednost domácí defenzivy Štemberk a Petrovice vedly. Pak ovšem začala úřadovat votická dvojice Štork a Slunečko. Prvně jmenovaný poslal ve 13. minutě své první varování pouze do tyče, ale o šest minut později už po pasu právě od Slunečka srovnal. Navíc za tři minuty unikl hostujícím obráncům Slunečko a otočil stav.

Petrovice následně zcela vypadly z role, naopak domácí dominovali. Po půlhodině hry udeřil podruhé Štork, když do sítě anglickým způsobem o tyč usměrnil nabídku od Jana Říhy. Ani to však nebylo zdaleka všechno. V závěrečných pěti minutách prvního poločasu ještě dvakrát udeřil Slunečko a zkompletoval hattrick.

Po změně stran přidaly oba týmy po jedné brance. Už na 6:1 zvýšil v 52. minutě Mojmír Molčík, ale poslední slovo měly Petrovice, když další chyby v rozehrávce využil na začátku poslední desetiminutovky Chlasták a zmírnil tak porážku svého týmu.

Zatímco naděje Petrovic na záchranu tak po další porážce klesly čtyři kola před koncem téměř na bod mrazu, Votice se posunuly už na páté místo v tabulce.
Zcela opačný průběh mělo z pohledu okresního zástupce střetnutí Podlesí a Mníšku pod Brdy. Domácí v něm museli dotahovat náskok soupeře, protože prohrávali od 23. minuty, kdy se prosadil hostující Tomiska. Pět minut před odchodem do kabin ale srovnal Vojtíšek a po přestávce Podlesí naplnilo roli favorita. Hned po několika vteřinách otočil vývoj Drašnar a sedmnáct minut před koncem zpečetil vítězství třetím gólem Hájek.

Ještě přesvědčivější výhru si ale připsaly Tochovice, které se dokázaly oklepat z pětigólového debaklu z dohrávky ve Voticích a porazily doma Nelahozeves 4:1. Pomohly jim k tomu i dvě proměněné penalty, s jejichž exekucí si na jedničku poradil Petr Jendruščák. „Hlavně ta druhá na začátku druhého poločasu byla důležitá, protože nás dostala do vedení 3:1. Základem úspěchu byl ale náš kvalitní výkon od prvních minut,“ myslí si asistent trenéra domácího mužstva Ladislav Černý.
Kromě Jendruščáka se na výhře Tochovic svými góly podíleli ještě Karol Partika a Matěj Štochl.