Ačkoliv v prvním poločase nic nenasvědčovalo k tomu, že by v duelu Rožmitálu pod Třemšínem a Dalekými Dušníky mělo padnout osm branek, tak vše změnila červená karta pro Račáka těsně před přestávkou. „Vyloučení zásadně ovlivnilo hru. Ve druhém poločase jsme v deseti předvedli ještě docela slušný výkon, kdybychom takhle nastoupili od začátku, tak by utkání třeba dopadlo jinak,“ řekl kapitán hostů Thomas Mirschitzka.

Jenomže opak byl pravdou a Rožmitál dokonale využil přesilovku. Po změně stran přidal dva góly, a ač se hostům podařilo snížit, tak domácí následně v dalším rychlém sledu rozhodli o výhře. „Museli jsme víc zabrat, abychom urvali vítězství. Hned zkraje poločasu jsme je položili,“ těšilo vůdce modrobílých Luboše Hofmana.

Dušníky se ale ještě v závěru zápasu vzchopily. Dvěma brankami se jim ale podařilo pouze zmírnit porážku. „Máme to tak už několikátý zápas, že se kousneme, až když prohráváme o dva, tři góly. Do utkání nastoupíme pasivně. Snažíme se bránit, hrát jednoduše dopředu a následně dostaneme góly,“ smutnil Mirschitzka. Situace posledního týmu tabulky je vážná a musí začít sbírat body a hlavně doma, kde ho podle kapitána Dušníků čekají důležité duely, kdy se postupně utkají s Čisovicemi, Lety a Petrovicemi.

Na druhé straně Rožmitál pod Třemšínem se dočkal prvního jarního vítězství. „Už bylo na čase. Začali jsme se tabulkou posouvat dolů, takže tři body určitě důležité,“ ulevil si Hofman. Domácím pomohlo k vítězství i zamíchání se sestavou a také zapojení zkušeného Drechslera, který se zapsal mezi střelce.

I v dalším duelu dvou celků z Příbramska byla k vidění přestřelka. Na jaře výborně hrající Nová Ves Pleší přivítala B-tým Sedlčan, a byť podle zkušeného Zdeňka Staroby byli domácí 70 – 75 minut horším týmem, dokázali vybojovat remízu a udržet neporazitelnost na vlastním hřišti. „Každý zápas zatím taháme za kratší konec. Máme málo lidí a dopředu chybí kvalita dopředu. Vždy nás podrží gólman, tentokrát je chytat nemohl. Vše šlo k tyči,“ prozradil 55letý matador.

Nová Ves se sice dostala do vedení, ale více ze hry měly Sedlčany. Čipera dvěma góly zaslouženě otočil skóre na jejich stranu. Za hosty pak navýšil ještě Barták a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Domácí se ale vzepřeli. Borák druhýou trefou v zápase vykřesal naději, kterou pak proměnil v bod Oktávec. „Z minima jsme vytěžili maximum. Pro nás je remíza podle průběhu zápasu jako vítězství,“ prohlásil Staroba.

Kdo naopak nemohl být spokojen s bodem, byly Petrovice. Předposlední tým dlouho směřoval za důležitým vítězstvím proti Dobříši díky proměněné penaltě Štemberka. V závěru zápasu se ale o vyrovnání postaral Píša a stanovil konečné skóre 1:1.

Milín se dál trápí v koncovce, za což zaplatil i v Jinočanech. V souboji o druhé místo v tabulce selhal v zakončení a prohrál 1:3. „Myslím si, že z obou stran dobré utkání. V prvních patnácti minutách jsme měli tři tutové šance, které jsme nedali. Pak jsme pustili Jinočany do vedení. Nejsme schopni dát nic z vyložených příležitostí,“ naříkal předseda klubu Miroslav Obdržal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...