Začněme v Milíně. Tam se vedení klubu už během léta netajilo postupovými ambicemi. Odehraných osm kol ukázalo, že rozhodně nemluvilo do větru. Zisk osmnácti bodů, který znamená druhé místo s odstupem tří bodů na vedoucí Cerhovice, je toho jasným důkazem.

Samozřejmě ke vší spokojenosti předsedy klubu Miroslava Obdržala. „Ačkoliv často bývám k našim výkonům hodně kritický, tentokrát bych označil naše počínání jako dobré. Každým zápasem si tým více sedal, forma šla nahoru, takže je vlastně škoda, že došlo k přerušení, které podle mě potrvá až do konce podzimu. Dříve než na jaře si nekopneme,“ míní.

A právě směrem k jaru tak v Milíně už nyní spřádají další plány, které mají pomoci k naplnění ambic. „Oslovili jsme asi tři hráče, o které bychom rádi posílili. I s výhledem na případné učinkování ve vyšší soutěži. Uvidíme, co se stane. Nejen s ohledem na situaci, ale i proto, že soutěž je velmi vyrovnaná,“ naráží Obdržal na to, že stejně bodů jako Milín mají i Jinočany a Čisovice.

Spokojenost zatím kromě Milína jistě vládne i v Nové Vsi pod Pleší, které patří páté místo s odstupem čtyř bodů na zmíněnou trojici. V relativním klidu pak může být rezerva Sedlčan a Petrovice. Oba týmy dosud nasbíraly dvanáct bodů a rozdělují tabulky na horní a dolní polovinu, protože se nachází na sedmé, respektive osmé pozici. Petrovice navíc mají ještě jeden zápas k dobru. A to s posledními Černolicemi.

O dva body hůře je na tom B-tým Dobříše, který i vinou zdravotních problémů celé řady hráčů nasbíral zatím deset bodů a drží desátou příčku s náskokem čtyř bodů na sestupové pásmo, které otevírá Rožmitál.

Nejen pod Třemšínem ale musí počítat se záchranářskou misí. Ještě větší starosti má poslední zástupce Příbramska v soutěži z Dalekých Dušníků, který dosud posbíral jen tři body za vítězství 1:2 v Petrovicích. „Hra se oproti minulé sezoně zlepšila. Už to mělo nějakou podobu, ale v mnoha zápasech nám chybělo trochu toho pověstného fotbalového štěstíčka,“ naráží záložník Jiří Slunečko na skutečnost, že hned čtyři zápasy mužstvo prohrálo těsně o jeden jediný gól.

„Potřebovali bychom nějaký výsledkový impuls, aby se vše v dobré obrátilo,“ tvrdí Slunečko.