Ač utkání začali lépe, tak vedoucí branka jim přinesla spíš zkázu než potěšení. Probudili totiž monstrum v červenočených dresech, které následně začalo na hřišti zářit a bylo k nezastavení. Hosté se totiž rozjeli k parádní kanonádě a zejména dvojice Tomáš Buchta a Petr Jeník byli jak utržení ze řetězu. Oba dva zařídili ještě do poločasu otočku ve skóre. Prvně jmenovaný se trefil jak ze hry, tak trestného kopu a unikátní hattrick završil ještě do přestávky trefou z penalty.

Spartak byl aktivní i po změně stran a s úderem 60. minuty začal pomýšlet na hattrick i Jeník, když přidal už pátou branku příbramského celku po individuální akci. Stejně si počínal o čtrnáct minut později. Definitivní zkázu a potupu Klecan dokonal v závěru Spousta. Hosté se díky vysoké výhře posunuli už na páté místo a začínají stíhat čtvrté Kralupy i třetí Vestec.

„Do utkání jsme vstoupili velmi špatně, prvních 15 min jsme byli bez pohybu a soupeř měl větší chuť. Po obdrženém gólů se naše hra začala pozvolna zvedat a začali jsme na hřišti dominovat. Soupeř si nevěděl rady s našimi krajními hráči. Výhra naprosto zasloužená. Škoda dalších neproměněných šancí,“ shrnul trenér Spartaku Zdeněk Míka.

Klecany – Spartak Příbram 1:7 (1:4)

Branky: 24., 60. a 74. Jeník, 28., 34. a 43. Buchta, 88. Spousta. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Chalupa – Babák, Pipek. Diváci: 86.

Spartak Příbram: Dušek – Balík, Prokeš, Hotový, Češka, Vošmik, Zápotočný (67. Hejduk), Jeník (75. Prokeš), Buchta (46. Spousta), Morav (60. Morav), Slepička.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...