1/23

close Zdravotnická síla Spartaku Příbram Martina Cvrková. info Zdroj: Ondřej Jícha zoom_in Zdravotnická síla Spartaku Příbram Martina Cvrková.

Zdravotnice, lékařka či fyzioterapeutka. Martina Cvrkova je psycholožka a učitelka už dvacet let. Má také vystudovanou zdravotní tělesnou výchovu a má blízko ke sportovní medicíně. Sama začínala ve fitness centru jako recepční, odkud se vymasírovala. Od roku 2016 se pohybuje ve sportu, začínala u házené a pak přešla k fotbalu. Kolegyně potřebovala pomoc, postupem času převzala práci. Pro Spartak Příbram pracuje druhým rokem.

Hodně ze současných hráčů učila na škole, takže si je pamatuje jako malé floutky nebo začínající fotbalisty. Podle jejích slov je pro učitele fajn, když se z dětí stanou dospělí mladí muži. „Můžu být na ně pyšná, protože všichni ti, kteří měli i studijní ambice, tak pokračují na této dráze a zároveň jsou fajn fotbalisté. Ač mají tito sportovci občas etiketu toho, že jsou namachrovaní nebo takoví a makoví, tak můžu o všech říct, že se jedná o pohodové hráče, z nichž vyrostli dospělí mladí muži, ne které můžu být jako učitel pyšná a přistupují ke hře s pokorou,“ říká Cvrková.

loading
arrow_left Předchozí
1/23
Další arrow_right