Časomíra na stadionu v kralupských Olších ukrojila z utkání domácích se Starou Boleslaví sotva čtvrthodinku, když Josef Matějovský ztrestal špatně postaveného brankáře střelou od půlící čáry.

„Gólů z půlky už jsem dal v kariéře několik. Myslím, že se budu pohybovat na čísle deset. Bohužel ani jeden není natočený,“ potvrdil hráč se čtyřicítkou na zádech, že se před ním musejí mít brankáři na pozoru nejen poblíž šestnáctky.

Jeho recept na kousek, který se povede málokomu, a když, tak třeba jen jednou za život? „Musí se sejít několik faktorů. Hlavní je kvalitní míč. A pak je to o chytrosti,“ usmíval se.

Z rukávu, vlastně z levačky, vytáhl ještě dezert. Střih do 59. minuty: u míče znovu nejzkušenější pleyer hostí, šestnáctiletého Šestořáda nechal pro změnu marně proletět při precizně zahraném trestném kopu. V gólově mimořádně plodném utkání (5:7) navýšil náskok svého celku na čtyři góly, dvojí snížení domácích už hosty neohrozilo.

Podle Josefa Matějovského mohl zápas skončit i jinak. „Kralupy měly v prvních deseti minutách dvě stoprocentní šance, které neproměnily. Naopak my je potrestali z brejků. Stopeři Culek a Kristen nejsou už žádní rychlíci stejně jako já. Trefili jsme ještě tyč a břevno. Kdyby zápas skončil 8:10, tak se nikdo divit nebude,“ dodal.

S fotbalem to nedotáhl tak daleko jako o necelé tři roky mladší Marek, byť také on prošel mládeží v Mladé Boleslavi. Jako dospělý kromě obou klubů souměstí Brandýs – Stará Boleslav oblékal i dres Dobrovice, nakrátko se pak objevil také v Ovčárech či Horkách nad Jizerou. V posledních sedmi letech je věrný boleslavskému Slavoji, v jehož čele stojí i jako předseda.