„První půle od nás byla nejlepší pasáž v celé sezoně, úplně fantastická. Povedla se nám po všech stránkách,“ liboval si předseda Milína Miroslav Obdržal. Velim udržela bezbrankový stav pouhých osm minut, než se ve skrumáži zorientoval nejlepší střelec soutěže Kadlec a otevřel skóre. Po dvaceti minutách se proměnil do role nahrávače, když v brejku našel ze druhé vlny nabíhajícího Stanislava Gabriela a ten zvýšil na 2:0. Náskok hostů byl do přestávky dvojnásobný, když v rychlém sledu přidaly slepené trefy Soldát a druhou brankou v utkání Gabriel.

Sedlec-Prčice doma urval důležité tři body.
Velká výhra na Velký pátek. Sedlec-Prčice dostal od Jíloviště dárek

Milín po přestávce viditelně zvolnil a iniciativu převzala Velim, jenomže ohrozit brankáře hostů Marka Štěcha se jí podařilo jen sporadicky. „Druhou půli jsme hráli zezadu, nikam jsme se nehrnuli. Domácí měli územní převahu, ale krom jedné šance neměli nic,“ podotkl Obdržal. Štěch musel likvidovat jen jeden pokus v závěru.

„Velim byla těžký soupeř, která chtěla hrát fotbal. Výsledek tomu neodpovídá. Byli jsme produktivní. Domácí sice měli závary, ale pořádnou šanci měli až za stavu 0:4. Pro nás důležité tři body. Po tomhle kole máme náskok už 16 bodů, což je neskutečné. Příští týden jedeme do Tuchlovic vyhrát,“ řekl Obdržal a vzhlížel už k velkému šlágru, kdy se utká třetí s prvním a Milín prověří celek s hvězdným Zdeňkem Folprechtem.

Spartak Příbram na jaře šlape. Doposud neztratil ani bod.
Spartak na jaře stále suverénní. Výhru přivezl i ze zámku v Nelahozevsi

Náskok Milína strmě stoupá každým kolem a až bude definitivně jasné, že ho z prvního místa nebude mít kdo sesadit, tak se na hřiště podívají i hráči širšího kádru, kteří v dosavadním průběhu sezony dostali méně příležitostí.

Velim – Milín 0:4 (0:4)

Branky: 21. a 38. Gabriel, 8. Kadlec, 37. Soldát. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Babák – Pudil, Pipek. Diváci: 200.

Milín: Štěch – Mazuch, Kvída, J. Obdržal (46. Mezera), Dolejš – Soldát, Pohořálek (75. Rom), Šilhavý (84. Zákoucký), Šedivý – Gabriel (72. Bican), Kadlec (46. Kunc).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...