Pohodu jednoznačného lídra krajského přeboru dokazuje fakt, že se produktivita týmu rozmělnila do vícero hráčů. O pět gólů domácího celku se postaralo pět různých střelců včetně Karla Soldáta, který tak ukončil dlouhé čekání na vstřelenou branku, i když jeho úkoly na hřišti jsou zcela jiné. „Po dlouhé době jsem se trefil. Centr ze strany a hlavičkou jsem se prosadil,“ usmíval se brzy 30letý záložník Milína.

Vítězný gól Patrika Švestky v zápase s Prostějovem
Obrazem: Úmrtí stmelilo kabinu Příbrami. Švestka: Gól byl pro Vencu Dudla

Domácí nasměroval za výhrou už v šesté minutě Šilhavý, na něhož o půl hodiny později navázal právě Soldát. Drobná komplikace nastala před odchodem do šaten, když na Příbramsku známý Dominik Mašek vrátil Kutnou Horu gólem z penalty do hry. „První půle vyrovnaná, ve druhé jsme dali rychle góly a bylo po zápase,“ mínil autor druhé trefy. Milín totiž po obrátce zařídil tři trefy v rozmezí deseti minut a zbytek utkání už byl plně v jeho režii. „Kutná Hora dopředu byla dopředu dobrá, akorát má problémy dozadu,“ poznamenal Soldát.

Milín si tak v nejkratší možné době přichystal nejlepší možnou odpověď, když dokázal zareagovat na předchozí čtyřgólový příděl od Sedlčan. Doma zvítězil 5:1 a na čele má před trojlístkem Tuchlovice, Doksy a Velim už desetibodový náskok. Všechny tři týmy ho ale mohou v případě výhry opět bodově stáhnout.

Milín – Kutná Hora 5:1 (2:1)

Branky: 6. Šilhavý, 36. Soldát, 46. Gabriel, 48. J. Obdržal, 56. Bican – 40. Mašek (p). ŽK: 1:0. Rozhodčí: Mrázek – Garaja, Kovář.

Milín: Štech – Kvída, Pastyrik, J. Obdržal (73. Kadlec), Dolejš – Soldát (86. Bálek), Kunc (80. Vrkoč), Pohořálek, Šilhavý (59. Maršík) – Bican (69. Zákoucký), Gabriel.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...