Suverénní jízda vedoucího celku krajského přeboru pokračuje i na startu regionální trilogie. Jasně první Milín doma přivítal čtrnáctou Dobříš a roli favorita začal potvrzovat až od třicáté minuty. Do té doby se hosté drželi a hájili bezbrankový stav.

„Utkání nebylo zas až tak úplně jednoznačné. Výsledek 4:0 je sice dobré, ale je pořád co zlepšovat. Teď máme zraněné, tak doufám, že se za týden dají dohromady. Dobříš nám nedala nic zadarmo. Sice výsledek mluví jednoznačné, ale nebylo tomu tak,“ uvedl kapitán Milána Luboš Kunc.

„Nehráli jsme špatně. Byli jsme si vědomi síly Milína uprostřed hřiště. Kadlec je hráč extratřídy na tuto soutěž. Chtěli jsme mu utkání ztížit, což se dařilo, akorát do třicáté minuty. Pak byla síla soupeře ve vápně veliká. Dostali jsme dva rychlé góly a zápas dostal jiný ráz,“ doplnil trenér Dobříše Jiří Rychlík.

I za stavu 2:0 pro Milín měli hosté naději na zdramatizování zápasu, ale velkou šanci na zadní tyči promrhali a domácí si pak náskok pojistili dalšími dvěma trefami. „Přišlo mi, že hráči byli zaskočení tím, že se dostali k vápnu a najednou nevěděli, co dělat,“ poznamenal kouč Dobříše. Gólový účet domácích uzavřel Gabriel, který se trefil už po osmnácté v sezoně. „ Pokud dá hráč v krajském přeboru 18 gólů, tak to něco značí o jeho kvalitách,“ uznal Rychlík.

„Máme určitě zkušenější tým a naše individuality rozhodly. Gába (Stanislav Gabriel) se konečně trefil a dal dva góly. Branek jsme mohli přidat klidně víc, ale finální fáze nám nějak vázla,“ mínil Kunc.

„Rozdíl třídy. Tým Milína je extrémně silný. Chtěl jsem, abychom dali gól a trochu soupeře zpochybnili, ale nestalo. Nemůžu se na hráče zlobit. Kdybychom hráli takhle koncentrovaně a disciplinovaně v jiných zápasech, tak jsme mohli být někde jinde. Rozhodně ne jasně postupujícím v Milíně. Říkal jsem hráčům, ať nejsou smutní, vždyť soupeř na jaře dostal jen jeden gól a pravidelně dává alespoň tři. Doufám, že dají každému soupeři najevo, že je to tým na hranici divize a České fotbalové ligy,“ uzavřel Rychlík.

Milín – Dobříš 4:0 (2:0)

Branky: 32. a 76. Gabriel, 34. Šedivý, 74. Soldát. Rozhodčí: Suchý – Kocman, Procházka. Diváci: 350.

Milín: Štěch – Kvída, Mazuch, Dolejš, Mezera – Soldát, Rom, Kunc, Šedivý (80. Zákoucký) – Gabriel (80. Bican), Kadlec.

Dobříš: Vašák – Procházka, Pokorný, Talůžek, Puchmajer – J. Šrain (75. Janda), Junek, Boudník (66. Petrlík), Macháč, V. Šrain (85. Diviš) – Píša.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...