Zároveň přiznal, že jeho svěřencům zápas nevyšel úplně podle představ. „Soupeř byl nažhavenější. Bylo to hlavně o soubojích, což nám příliš nevonělo. Náš výkon v kontextu celého utkání nebyl ideální.“

Přesto vstoupily Tochovice do zápasu lépe. Z počátečního tlaku ovšem vytěžily jen dva náznaky šancí, které spolehlivě kryl domácí gólman Nerad.

A tak jako první, hned ze své úvodní možnosti, udeřil Sedlec, když se ve 13. minutě dostal po odrazech od několika hráčů k míči Prchlík a posunul ho na volného Kabíčka, který utěšenou ranou z vápna na zadní tyč rozjásal domácí příznivce. Tochovice odpověděly krátce po půlhodině hry, kdy u postranní čáry přešel Vašek přes Kabíčka a následně našel na malém vápně zcela volného Pazderníka, který zakončoval do prázdné branky. „Ve zbytku poločasu se hrálo vyrovnané utkání,“ popsal Zárybnický.

Po změně stran se ale hostující favorit proti dobře fungující defenzivě domácích prosazoval jen stěží. „Celá obrana podala výtečný výkon, když jinak produktivnímu soupeři dovolila jen několik náznaků šancí, ale žádnou vyloženě gólovou,“ vyzdvihl hru obranné řady svého týmu hrající asistent trenéra domácích Michala Davídek.

Naopak Sedlec mohl několikrát zlomit vývoj utkání na svou stranu. Po gólu nejprve volaly šance Kabíčka a Račka. Střelou zpoza vápna se zase prezentoval Pištěk, kterého vybídl právě Davídek, jenomže Beran v brance Tochovic čaroval. Tlak domácích vyvrcholil v závěrečných deseti minutách, ale šance Davídka s Račkem, stejně jako přímý kop Prchlíka zneškodnil muž zápasu Ondřej Beran. „Drží nás po celý podzim. S jeho výkony panuje naprostá spokojenost. Jen doufám, že v nich bude nadále pokračovat. To, kde momentálně jsme, je i jeho velká zásluha,“ chválil brankáře Zárybnický.

Další branka tedy nepadla a rozhodnout o vítězi tak nakonec musely penalty, ve kterých stačilo domácím proměnit pouhé tři pokusy, jelikož Tochovice ze čtyř pokusů uspěly pouze jednou. „Penaltový rozstřel korespondoval s naším výkonem. Sedlec si dva body zasloužil. Výsledek je spravedlivý,“ potvrdil Zárybnický.

Zbylí dva zástupci Příbramska v soutěži se radovali ze zisku tří bodů. Podlesí sice prohrávalo v Jílovišti na začátku druhého poločasu 0:2, ale čtyřmi góly, z nichž dva dal Hájek, a jednou se trefili Šlapák s Vojtíškem, zvládlo zápas otočit. Spartak Příbram pak doma porazil Mníšek pod Brdy 4:2 a navázal na minulou výhru v Chlumci.