Sedlčany byly, a stále jsou, jediným týmem, který v dosavadním průběhu sezony porazil Milín. A co víc. Jasný lídr inkasoval ve městě hermelínu hned čtyři góly. A tak chtěl jedinému přemožiteli prohru vrátit. Zvlášť, když se mělo jednat o zápas, ve kterém chtěl stvrdit postup do divize zároveň i jasnou dominanci v krajském přeboru. Domácím se však vytratila lehkost v kombinaci i zakončení a výhru se nadřeli víc, než chtěli. Hosté je totiž i přes vedoucí gól Kunce znovu pořádně trápili.

„Abych řekl pravdu, tak spokojeni můžeme být pouze s tím, že jsme dokázali zvítězit a potvrdili první místo v krajském přeboru. Vítězství se narodilo vůbec lehce. Nehráli jsme tak, jak bychom si představovali. Kazili jsme jednoduché balóny, málo jsme kombinovali, měli jsme špatný pohyb,“ přiznal předseda Milína Miroslav Obdržal.

„Chyběla nám trošku lepší efektivita v zakončení. Šance jsme si vypracovali. Minimálně na bod jsme měli, ale schází nám kvalita vepředu. Teď máme zraněné dva útočníky, což bylo znát. Nedáváme góly a pak se vyhrává těžko. Vždy chyběl kousek,“ posteskl si kouč hostů Vlastimil Zelenka.

Sedlčany dokázaly s Milínem držet krok, a když v 53. minutě srovnal Sirotek, tak si hosté mohli dokázat, že domácím mohou vzdorovat i podruhé. Nicméně o chvíli později Gabriel vrátil lídrovi kraje vedení, které si následně podržel až do závěrečného hvizdu. „Motivace vrátit nám porážku byla cítit. Když jsme vyrovnali, tak dvě minuty nato dali na 2:1. Řekl bych, že malinko ubrali a nehnali se za každou cenu dopředu. Hrála klasická jejich základní sestava,“ poznamenal kouč hostů.

I přes výhru byly na domácí straně znát jisté rozpaky. „Z obou stran to bylo utkání bez náboje, divákům se fotbal nemohl líbit. Kdyby Sedlčany měly kvalitnější koncovku, měli šanci uhrát lepší výsledek,“ řekl Obdržal. V Milíně i přes hubenou výhru 2:1 mohly propuknout oslavy směrem k postupu do divize. Domácí oblékli i připravená trička a slavili celé sobotní odpoledne.

„Musím celému týmu vyseknout poklonu, jakým způsobem zvládl 25 kol. Teď jsme rádi, že to máme za sebou a že máme šanci do konce sezóny se dát zdravotně dohromady, protože se nám za poslední tři týdny nahromadila zranění. Někteří hráči nastupovali se zdravotními problémy,“ poodhalil Obdržal.

I Sedlčany mohly odjet domů s hlavou vztyčenou. Na rozdíl od ostatních týmů odcházely ze hřiště s pouze dvěma inkasovanými brankami. Navíc jako jediné dokázaly v obou utkáních vstřelil lídrovi pět branek, což je třetina z doposud všech inkasovaných gólů.

„Milín je jeden z mála týmů, který nám vyhovuje. Hraje fotbal, my si zalezeme a on nás oproti ostatním mančaftům nerozkope. Získáme balón,máme otevřené strany a dostáváme se dopředu. Opravdu jsme nebyli daleko k bodu,“ uzavřel kouč Tatranu.

Milín – Sedlčany 2:1 (1:0)

Branky: 21. Kunc, 55. Gabriel – 53. Sirotek. Rozhodčí: Kulanda – Jarolímek, Souček. Diváci: 300.

Milín: Štěch – Mezera, Mazuch, Kvída – Soldát (27. Dolejš), Rom, Šilhavý, Pohořálek (46. Šedivý), Kunc (74. Zákoucký), Bican. (60. Kadlec) – Gabriel.

Sedlčany: Dřevojan – Hofman, Novotný, Brotánek, Repetný – Kouklík (82. Schwarz), Kdolský, Říha (87. Plesl), Hanuš, Sirotek – Lípa (70. Krůta).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...