Špatné vstupy do utkání provázely Dobříš v průběhu podzimní části sezony v krajském přeboru a podobný scénář se odehrával i v prvním představení v roce 2024, ač v přípravě. Než se domácí rozkoukali a srovnali s nepříjemným větrem prohrávali 0:2. Sice měli malinko více ze hry, ale góly dávali Pražané.

V Dobříši ale byly k vidění dva odlišné poločasy. Úvod toho druhého patřil domácím, když rychlou akci do protiútoku zakončil Procházka a po necelé hodině hry bylo srovnáno. Obrana hostů špatně vykombinovala s gólmanem, který byl mimo bránu a marně se snažil zachytit míč putující za brankovou čáru. Svěřenci trenéra Jiřího Rychlíka měli čím dal větší převaha a přibližně deset minut před koncem dovršil obrat Chýla. Dobříš tak na úvod přetlačila soupeře působícího o soutěž výš v divizi.

Příbram porazila v přípravě pražskou Duklu 3:1 (hráno v Písku)
Povltavská zapomenuta. Příbram odčinila proti Dukle předchozí debakl

„Jsem rád, že jsme dali tři góly v zápase, což se nám nepodařilo dlouho. Většinou od začátku taháme za kratší konec. Pak hráči ukázali, že dokážeme utkání zvrátit a bojovat o výsledek, i když se jedná o přípravu. Za stavu 3:2 soupeř rezignoval, nebyl tak agresivní a nebezpečný. Máme za sebou pět tréninků, první přípravné utkání. Příprava je dlouhá. Máme jediný cíl, zachránit na jaře soutěž,“ řekl k úvodnímu přípravnému utkání trenér Dobříše Jiří Rychlík.

„V prvním poločase jsme dominovali výsledkově i herně. Brankami Fencla a Marka jsme šli do vedení a nic nenasvědčovalo, že by se zápas mohl zdramatizovat. Ale tři opravdu hloupé branky, které se vidí jen zřídka, nás vrátily na zem. Nicméně, postupně se zlepšujeme a v pohybu i nasazení se posouváme každým zápasem. Pokračujeme v tvrdé práci a příští týden nás prověří Benešov,“ zhodnotil utkání kouč Admiry Pavel Gregor.

Dobříš – Admira Praha B 3:2 (0:2)

Branky: Procházka, vlastní, Chýla – Fencl, Marek.