Spartak vstoupil do utkání velmi aktivně a Kralupy měly problémy s rozehrávkou, protože je domácí napadali hluboko na jejich polovině. Vynutili si tak špatný odkop nestárnoucího gólmana hostů Petra Víška a Miroslav Slepička otevřel utkání nádherným lobem. Skvělý start do zápasu v podání příbramského celku podtrhl Jeník, když o chvíli později opět dotíral na brankáře soupeře a Příbram vedla 2:0. Z duelu bylo přitom odehráno teprve devět minut.

Tlak Spartaku pokračoval i nadále. Další dvě šance ale skončily promarněné, až se po půl hodiny hry trefil krásným halfvolejem Daniel Tarczal a domácí vedli 3:0. Čtvrtou branku ještě do přestávky stihl po spolupráci se Slepičkou přidat ještě Jeník a Příbramští završili poločas snů, který ještě podtrhl před odchodem do šaten chycenou penaltou brankář Jan Poplštein.

Domácí po obrátce viditelně zvolnili. Sice si vytvořili další šance, nicméně gól padl do jejich branky, když dvacet minut před koncem snížil Hemr. Znovu se blýskl Poplštein, který chytil i druhou penaltu a bez pochyby se stal jednou z hvězd utkání.

„Druhá půle přinesla další šance, které jsme nevyužili. Troufám si říct, že se jednalo o náš nejlepší jarní výkon. Výborně se blýskl náš brankář Poplštein, který ve druhém poločase chytil další pokutový kop,“ pochvaloval si trenér Spartaku Zdeněk Míka. Jeho svěřenci díky pěti výhrám z pěti zápasů poskočili už na sedmé místo tabulky a třetím Kralupům se přiblížili na rozdíl šesti bodů.

Spartak Příbram – Kralupy nad Vltavou 4:1 (4:0)

Branky: 9. a 29. Jeník. 5. Slepička, 33. Tarczal – 72. Hemr. ŽK: 3:4. Rozhodčí: Nerad – Kramný, Šíma. Diváci: 160.

Spartak Příbram: Poplštein – Češka (77. Dvořáček), Zápotočný (62. Kadlec), Tarczal, Hotový, T. Prokeš, Vošmik, Morav (68. D. Prokeš), Srch (46. Hejduk), Jeník (61. Spousta), Slepička.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...