Před vzájemným soubojem se oba týmy nacházely ve zcela opačném rozpoložení. Zatímco domácí Jince se celý podzim trápí, tak Nová ves hodila za hlavu menší krizi na přelomu září a října, nicméně poslední výprask 1:5 od rezervy Dobříše jí trošku přibrzdil. Na půdě předposledního celku se tak prosadil až v závěru poločasu Petr Voborník, který čekal na gól od začátku října. „Konečně jsme dali gól. Bylo nás sotva třináct. Tým jsme skládali a byli jsme rádi za tři body,“ uvedl autor úvodní branky.

Podle něj se oba týmy na hřišti trápily. „My ale o trošku méně. Utkání nebylo vůbec jednoduché,“ poznamenal Voborník. Jince totiž kousaly a především jejich elitní střelec Lukáš Dráb, který ještě do přestávky zařídil srovnání. Favorit z Nové Vsi si vzal ale brzy po obrátce vedení zpět, když skóroval hned dvakrát. Domácím se zásluhou Drába podařilo ještě snížit, avšak hosté si už vedení pohlídali a uzavřeli podzim vítěznou tečkou.

Nová Ves tak zakončí podzim na třetím místě se 26 body. „Vzhledem ke všem okolnostem jsme rádi, kolik máme bodů. Chtěli jsme si zahrát víc fotbal, spíš jsme si body víc vybojovali,“ mínil Voborník s tím, že celý podzim hrál se spoluhráči doma na vodě a venku na bahně. Už se tak nemohou dočkat druhé poloviny, kdy počasí bude snad moudřejší a lepší v jejich prospěch. „Doufáme, že hodně potrénujeme a na jaře to bude stát za to,“ uzavřel Voborník.

Jince – Nová Ves pod Pleší 2:3 (1:1)

Branky: 45. a 79. (p) Dráb – 39. Voborník, 50. Német, 72. Kadlečík. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Soukup – Hanák, Žáček. Diváci: 70.

Jince: Lukavský – Beneš (56. Vejr), Štěrba (89. Sedláček), Šmejkal, Zadina, Mora, Matys, Dráb, Molnár, Hubrt, Anděl (81. Kuthan).

Nová Ves: Novák – J. Petrák, Német, Staroba, Zeman, Held, Kadlečík, Durdil, A. Petrák (58. Moravec), Voborník (40. Vostrý)b, Prachař.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...