Když se bývalý trenér Erik Šlechta loučil, řekl, že hráči potřebovali impuls a že ho snad mají. Musí ho jen udržet. Jeho bývalí svěřenci si vzali slova k srdci a ve dvou zápasech pod novým koučem Petrem Janotou dvakrát zvítězili. Naposledy na hřišti béčka Povltavské.

„Před třemi měsíci bychom tenhle zápas prohráli a tady jsme ho dokázali dostat na naší stranu,“ podotkl asistent kapitána Petr Sirotek. Nejlepší střelec krajského přeboru vyšel sice střelecky naprázdno, ale i tak se radoval a tří bodů si cenil.

„Soupeř nebyl špatný. Jednalo se o hodně mladý tým. V porovnání s námi na hodně podobné úrovni. Hrál se hodně běhavý a soubojový zápas. Hodně náročný, ve kterém se objevil moment, kdy jsme utkání zlomili na naší stranu. Myslím si, že tři měsíce dozadu bychom podobné utkání nezvládli a teď v týmu vidím větší víru vyhrát, takže super,“ mínil Sirotek.

Podle 23letého útočníka a tochovického střelce má nový trenér větší autoritu a respekt. Oproti Šlechtovi je méně přátelský. „Většina z nás už potřebovala pevnější ruku. Občas už vypadalo, že hráčům je to jedno a kašlou na to, což tam teď nevidím. Všichni makají jeden za druhého. Ať už v obranné či útočné fázi, tak se tým semkl,“ poznamenal Sirotek.

Tochovice se rovněž poučily při standardních situací. Už z nich neinkasují, ale samy skórují, což se jím povedlo právě o víkendu, kdy po jedné z nich otevřel Krotký skóre zápasu. V posledních dvou zápasech jsme takhle nedostali gól, což je důležité. Přijde mi to, že jsme zodpovědnější a i to je důvod, proč dokážeme tento zápas zvládnout,“ uzavřel aktuálně nejlepší střelec krajského přeboru.

Povltavská FA B – Tochovice 1:2 (0:1)

Branky: 61. Šumilov – 16. Krotký, 70. M. Čížek. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Novotný – Šob, Haleš. Diváci: 75.

Tochovice: Harásek – Pazderník, Jendruščák, Sirotek, Dušek. J. Čížek, Šimůnek, Jurica, Krotký (90. Benda), M. Čížek, Matoušek (88. Nedvěd).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...