Kapitán Marian Prchlík prozradil, že se pro jeho družinu jednalo o něco nového, když vstupovali to utkání v roli favorita. „Pro nás to byla novinka. Prvních dvacet minut jsme se s tím srovnávali. Dali jsme rychlý gól, pak soupeř vyrovnal. Trošku nám trvalo, než jsme se zlepšili v pohybu,“ přiznal vůdce domácího celku.

Lehká nervozita opadla přibližně po dvacet minutách. Pak už se utkání začalo naklánět ve prospěch domácího celku, který uklidnil Hájek jak na konci prvního poločasu, tak i na začátku toho druhého, kdy proměnil penaltu a Sedlec-Prčice v tu chvíli vedl už 3:1. V dalším průběhu přidal ještě další dvě branky a Votice porazil vysoko 5:1.

„Derby jsme si podmanili. Po dvou prohrách nám vítězství určitě pomohlo jak psychicky, tak tabulkově. I když zápas byl těžký, první poločas byl vyrovnaný. V něm jsme hráli trošku zbrkle a unáhleně. Po přestávce jsme ale už utkání zvládli, bylo jasně v režii. Musím ale pochválit mladé kluky z Votic. Určitě to pro nic nebylo nic lehkého. Odehráli férový souboj,“ shrnul Prchlík.

Zatímco Votice zůstávají nadále na posledním místě se třinácti body a čtyři kola před koncem už mají definitivu sestupu do I. B třídy, tak Sedlec-Prčice se přiblížil na minimální rozdíl k Podlesí ve středu tabulky.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...