Pojďme ještě k anketě Deníku. Co říkáte na počet hlasů?
Je super, že nás podpořilo mnoho fanoušků, moc si toho vážíme a děkujeme. Je to takové potvrzení toho, že fotbal v Tochovicích děláme dobře. To je znát i podle počtu fanoušků na zápasech.

Cítíte tedy zájem?
Podpora obce, v čele s panem starostou Radkem Waltrem, je maximální a za to velice děkujeme. Společnými silami se snažíme o zvýšení úrovně zázemí stadionu. Každého sponzorského daru si velice vážíme a je pro nás velmi důležitý. Každopádně generální sponzor klubu by byl vítán, toho doposud nemáme.

close Předseda fotbalového klubu SK Tochovice Ladislav Černý. info Zdroj: archiv Ladislava Černého zoom_in Předseda fotbalového klubu SK Tochovice Ladislav Černý. Pracujete s fanoušky?
Určitě. Máme svůj fanklub, který můžete slyšet na každém zápase. Je tvořen převážně z našich mladých hráčů a skalních fanoušků. Po domácích zápasech zpravidla pořádáme posezení společně s hráči a fanoušky.

Jako nováček je váš tým velkým překvapením krajského přeboru. Předpokládám, že panuje spokojenost…
Největší spokojenost by byla, kdyby se hrál fotbal. Jinak jsme s dosavadním umístěním spokojení. Doufáme, že na jaře bude možnost toto umístění ještě vylepšit. Pokud se bude hrát, tak náš cíl je jasný. Chceme s A týmem vyhrát krajský přebor. Druhá věc je ta, jestli se nám to povede, ale snažit se budeme.

Co je tajemstvím úspěchu?
Mix kádru, zkušení hráči s ligovým starty spolu s mladými hráči v čele s trenéry Zárybnickým a Balíkem. Dále velmi dobrá parta, všichni hráči si skvěle rozumí. Máme kvalitní tým, především co se týká rychlosti hráčů. Tam máme velkou přednost oproti jiným.

A z opačné strany. Jaký je největší problém klubu?
Těch je více, kvůli covidu nelze trénovat, nehrají se zápasy a jsme zvědaví, v jaké formě hráči nastoupí v jarních zápasech. Dalším problémem je nedostatek mládežnických družstev. Proto na jaře, jako každým rokem, budeme dělat opět nábor mladých fotbalistů. Dále nám chybí trenéři pro mládež. Pak by se také hodila větší podpora od FAČRu a státu.

Jakým směrem se klub chce posouvat?
Chtěli bychom dosáhnout co největší mládežnické základny. A budovat fotbalové zázemí na kvalitní úrovni.

Předsedou jste dvanáct let. Je to vaše vysněná funkce?
Vůbec, to mě nikdy nenapadlo. Ale baví mě. Hlavně si užívám práci s dětmi, v tom se vyžívám nejvíc. Je super vidět, jak se zlepšují.